MPC ORCHESTRA

Bądź na bieżąco i zgłaszaj problemy i pomysły.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ryba
Admin

MPC ORCHESTRA

Jest to projekt z ogromnym potencjałem twórczym.

Zamysł jest taki:
Zebrać max 60 osób z MPC plus, minus 2 osoby z gramofonami żeby stworzyć sekcje symfoniczną, grać samplami z żywych instrumentów plus jakieś sample chórów może będzie tak że będziemy do tego samplować winyle.
Tematyka muzyczna nie jest jeszcze ustalona, tak wiec nie wiem jaki to będzie rodzaj czy klasyka czy muzyka współczesna. Temat będę jeszcze omawiany pośród ochotników projektu.
Chciałbym żeby osoby piszące się w ten projekt wzięli sobie sprawę na poważnie.

Ochotnicy wysyłają wiadomość o temacie "MPC ORCHESTRA nick z forum" na adres

admin@mpc-forum.eu

Generalnie zapraszam wszystkich do dyskusji 5!
piotrek
Pad2

Ja bym chciał sie zaangażować, tylko pytanie jak by to wyglądało. Gdzie byśmy sie spotykali, jak często?
Awatar użytkownika
Ryba
Admin

W tym momencie jest mi cieżko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ najpierw trzeba znaleść odpowiedniego kompozytora.
Sprawa w toku tak więc czekam na odpowiedz.

Tylko teraz daje informacje o takowym projekcie żeby zobaczyć jakie jest zainteresowanie tematem i czy tak naprawdę udałoby sie stworzyć cała sekcje instrumentalną z ilości ochotników.

Na bieżąco będę informował o przebiegu sprawy
DirtyDrumzStudio
Moderator

Jęzeli 1/4 nie bedzie znała teorii muzycznej to życzę powodzenia. Steve Nash jak tworzyl turntable orchestra to wszyscy musieli poznac zasady kierujace sie muzyka. Byłem ostatnio na jamie u siebie w miescie gdzie każdy wział swoj instrument. Były gitary, żywa perkusja, syntezatory, drum maszyny itp itd. I jaki był efekt? Jeden wielki chaos.
Pattern
Padawan

Siemanko, ja się piszę, na codzień gram w facebook.com/soflowband , chętnie pomogę 5!
Awatar użytkownika
MARKOWY
Zwycięzca Ligi Bitów

Jedna wielka kakofonia będzie. Z całym szacunkiem i nie celuję w nikogo ale większość producentów ma w dupie wiedze, a i ucho ma problem z wyłapaniem półtonów. Po 2 nie potrzeba 60 osób, po co 15 osób ze smyczkami, które grają unisono, a dzwięk leci z głośników. Do tego każdego trzebaby panoramować co i tak nie da takiego efektu nak na żywo. Fajny pomysł i spoko inicjatywa żeby sie spotkać i pograć, ale nie rzucaj tego na głęboką wode. Może lepiej na początek zrobić band/kapele, gdzie każdy będzie osobnym instrumentem.
https://soundcloud.com/markowe-bity" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin

chciałoby się powiedzieć "a nie mówiłem ?" :D :D :D
dlatego się dzisiaj na FB nie udzieliłem bo bym napisał dokładnie to samo co Markowy.
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
czarnobrody
Pad4

Jakby każdy dostał z góry przydzielonego sampla/sample i instrukcję liedy ma je grać to mogłoby wypalić. Natomiast jest to dosyć trudne do ogarnięcia przedsięwzięcie, a osoba/osoby które musiałyby przygotować te pieryliard sampli tak aby to dobrze brzmiało mogłyby po prostu nie dożyć końca projektu hehe. Mogłoby to wyglądać mniej więcej tak:
Obrazek

A tak na serio to mimo wszystko jestem pozytywnie nastawiony do tego projektu i bardzo chętnie pomogę jeśli zajdzie taka możliwość.
https://soundcloud.com/czarnobrody" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
sp 404 ninjah
Awatar użytkownika
Ryba
Admin

Nie jest to prosty projekt do wykonania i nikt tu nie bedzie wymagał od ciebie doskonałej wiedzy teori muzyki.
Jeśli grasz już na MPC czyli masz wyrobione poczucie rytmu i trzymanie się jakiegoś metrum.
Wiec jak chcesz zrobić coś innego niż do tej pory, musisz się liczyć z poznaniem nowych rzeczy.
Jak czarnobrody wspominał o całym procesie przygotowawczym próbek sampli itp. itd. będzie to najtrudniejsze bo musi to naprawdę dobrze brzmieć na każdej MPC tylko że na takim etapie nie ma co tak dramatycznie podchodzić do sprawy jak nikt z nas nie zna kompozycji produkcji.

@MARKOWY co do tych 60 osób to tylko był podany max, maxów. Choć byłoby super całą sekcje symfoniczna ustawić :) sekcje smyczkowe oczywiście można zmniejszyć, MPC ma wystarczająco padów do tego zabiegu ale czy grający dałby radę? Moim zdaniem największa akrobacje będzie miał człowiek za stołem mikserskim, tak wiec to nie może być pierwsza lepsza osoba ;)
DirtyDrumzStudio
Moderator

A jak ogarniesz próby?
mmm
Padawan

Pomysł sam w sobie jest ciekawy. Jednak 60 osób to niesamowite przedsięwzięcie.
Moja dziewczyna jest producentem muzycznym w Narodowym Forum Muzyki. Bardzo często ma do czynienia z orkiestrami po 20 - 30 osób. Organizacja i zgranie całości jest koszmarnie ciężkim zadaniem. Przypuśćmy, że zmniejszysz liczbę osób o połowę.
30 osób to wciąż wyzwanie logistyczne. Przypuśćmy, że każda z nich będzie z wykształcenia muzykiem z dobrym słuchem lub przynajmniej będzie posiadała minimum wiedzy muzycznej pozwalającej na swobodne poruszanie się w świecie dźwięków.
Udało się...zebrałeś ich w jednej lokalizacji, nagłośnienie jak na stadionie, zajmujecie ze sprzętem przestrzeń małej hali. Każdy dostaje zestaw nut(czy czegoś nuto podobnego)?
Uczycie się razem? Wszyscy mają równy poziom?

Słyszałem, z podobnym przedsięwzięciu artystycznym z 10 lat temu. Ludzie jechali razem na odludzie tworzyli grupy po 10 osób i po 2 tygodniach dawali wspólny występ, ale to byli profesjonalni muzycy z wieloletnim starzem kierowani przez doświadczonych dyrygentów.

Pomysł sam w sobie jest ciekawy, ale może urealnijmy go trochę :) Zbierz z 20 osób podzielcie się na grupy i niech każda pracuje nad swoim materiałem. Po powiedzmy miesiącu spotykacie się w jakimś klubie i pokazujecie efekt.

P.S tak mnie ten post ruszył, że aż konto założyłem...
Awatar użytkownika
Ryba
Admin

Nie myślałem nad spotkaniami jeszcze, mój zarys wyglada tak że na sam początek trzeba byłoby ogarnąć produkcje, złożyć w całość utwór prowadzący, czyli taki pilot dla wszystkich uczestników pózniej przygotować sekwencje z samplami dla każdego, do tego zapis nutowy hmmm tutaj mam obawy ale zawsze można improwizować i zrobić zapis barsów czy coś takiego w stylu GRID EDIT ;) I tak by każdy z osobna mógłby sobie trenować, grać swój instrument czy po prostu swoje sample. Po takim zabiegu można byłoby myśleć o próbach w grupie.
ODPOWIEDZ