MPC-forum.eu Your Music Production Center

Akai mpk mini mk 2

Pytania i odpowiedzi dotyczące kontrolerów MIDI Akai MP/LP, MPC Renaissance/Studio/Fly, NI Maschine, etc

przez Archagot » 8 gru 2016, o 14:03

Witam, potrzebuję pomocy z joystickiem przy samplerze, mianowicie, po wgraniu sterowników, joystick przestał działać (możliwe, że coś przestawiłem). Korzystam z FL Studio 12, Joystick jest wykrywany, lecz nie mogę go używać do pitchowania, czy ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie ?
Z góry dziękuje :)
Archagot
Padawan

przez totepady » 8 gru 2016, o 17:01

1. pierwsze primo to nie sampler tylko kontroler czyli zły dział
2. drugie primo - skoro joystick jest wykrywany to nie masz problemu z kontrolerem tylko z softem - czyli znów zły dział.
3. sprawdź czy kontroler wysyła ci odpowiednie komunikaty czyli pitch bend i CC#1 bo moze cos przestawiłeś
4. zobacz w flu czy masz zmapowane te kontrolery do odpowiednich CC robi sie to poprzez "link to controller"
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
totepady
Admin

MPC: tak
Sampler: też
Kontroler: mam
DAW: FL / ABTN

przez Archagot » 17 gru 2016, o 01:48

Wybacz, jestem laikiem w tych sprawach, świeżo założyłem konto na tym forum, więc minie troszkę zanim się odnajdę. Z góry dziękuję za pomoc, swoją drogą, mam problem z softem, mianowicie, przy zapisywaniu jakichkolwiek ustawień wywala mnie, program przestaje działać, podejrzewam, że jest to wina win 10, ale jestem pewien.
Archagot
Padawan

Powrót do Kontrolery MIDI