MPC-forum.eu Your Music Production Center

Gramofon do samplowania

Paskowe i z napędem bezpośrednim. Wkładki, igły, headshelle i cały ten stuff.

przez Endokanabinolog » 12 sie 2015, o 22:42

Siema wszystkim,
chcę kupić gramofon dj-ski do samplowania z winyli. Sęk w tym, że nie mam pojęcia jaki sprzęt byłby dla mnie najlepszy. Chodzi przede wszystkim o cięcie sampli do bitów hiphopowych i scraching. Cena do 1000zł, ale jeżeli za tyle nie dostane nic godnego uwagi, to można podwyższyć próg. Tworze w FL studio. Poza tym byłbym wdzięczny za ogólne wskazówki sprzętowe, co by mi jeszcze było potrzebne. Narazie mam tylko lapka i FL studio, ale układanie prostokątów już mi nie wystarcza - przydałaby się też jakaś klawiatura sterująca, syntezator klawiszowy, keyboard, cokolwiek tego typu.
Proszę o jakiekolwiek wskazówki, bo w tym temacie jestem zielony jak liście konopi ;V
Pozdro i peace!
Endokanabinolog
Padawan

przez Gniew » 13 sie 2015, o 04:27

Siemano !

Jesli gramofon ma sluzyc tez do skreczu musisz wybrac taki z napędem bezpośrednim .Czyli direct drive turntable. Proponowalbym Ci patrzec za takimi gramofonami jak : Stanton T120 , Stanton ST 150/STR8 150 , ktores z Techncsow 1200/1210 lub ktorys z Vestaxow PDX
Pamietaj ze musisz tez kupic system z igłą chyba ze taki juz bedzie w zestawie z gramofonem
Tu lepiej zainwestowac i kupic nowy . Zbadaj sobie SHURE MK44-7 - klasyka ;) bedzie idealny do scratchu i bdb. do zgrywania.

Oprocz tego do gramofonu ktorym bedziesz chcial skreczowac potrzebny bedzie Ci mikser z dobrze smigajacym faderem. Nie musisz na poczatku inwestowac w jakis wypasiony ale taki na poczatek uzywany kupisz za 500-600zl np. jakis vestax pmc ;)

Jesli masz laptopa i nie jest to zbyt mocna maszyna na poczatku na Twoim miejscu zainwestowalbym w lepszy laptop / pc . Jesli laptop jednak Ci wystarcza to kupilbym interface audio np Focusrite Scarlett 2i2 .Dobre sluchawki ( KRK Kns 8400 , Beyerdynamic DT770 pro , ktores z Senheisser HD ) lub monitory studyjne (np: M Audio BX6 , czy ktores z KRK rokit ) a gramofon kupil tanszy taki tylko do samplowania czyli z napedem paskowym a skrecze sobie odpuscil.
Mozna tez pomyslec o padach np: akai mpd18
...w słuchawkach ten sampel
zaraz się to zacznie ...
Gniew
Padawan

MPC: 1000
Kontroler: MPD18
DAW: FL

przez siemasz3 » 13 sie 2015, o 16:36

Gramofony z napędem bezpośrednim dzielimy na dwie kategorie:
1. TECHNICS
2. cała reszta

To tyle ode mnie ;)
siemasz3
Pad6

MPC: AKAI R.I.P.
Sampler: Korg Triton, TE OP-1
Kontroler: Maschine,Roland A-49
DAW: Cubase SX, FL

przez JackNigga » 13 sie 2015, o 18:22

Jeśli mówimy o jakości samplowanych próbek, to za fajne brzmienie odpowiedzialny jest nie tyle sam gramofon co w kolejności:
- wkładka (igła)
- wzmacniacz przez jaki przepuszczamy sygnał
- okablowanie audio.
Więc gramofon nie musi być wcale jakiś za 2000zł, wystarczy coś tańszego ale solidnego (ja mam gramofon Unitra G8010 ) i do tego zapodajesz wkładkę ale już taką porządniejszą, za 300-400zł. Do tego wysokiej jakości kable audio i będzie naprawdę bardzo przyzwoicie.
JackNigga
Pad2

MPC: 4000

przez MadBullBeats » 13 sie 2015, o 18:37

Ja od siebie polecam Stantony,ale tak naprawdę to wkładka się liczy,do skreczu ponoć Shure M44-7 bezkonkurencyjny,a jak nie to jakiś Ortofon,Interfejs jak najbardziej coś z Focusrite Scarlett
MadBullBeats
Pad6

MPC: 2000XL 5000
Sampler: S900
Kontroler: Mpd18 RolandA49
DAW: FL11

przez dudi » 15 sie 2015, o 00:19

Endokanabinolog napisał(a):Proszę o jakiekolwiek wskazówki, bo w tym temacie jestem zielony jak liście konopi ;V

Podstawowa wskazówka winna być taka, iż wątki należy zakładać w odpowiednich działach.
Przeniosłem.
// Nie wiedzieć czemu zdublował Ci się ten post. Usunąłem więc jeden z nich. ~~pietruh
dudi
Tape the tapes

MPC: 2000 / 2500
Sampler: Akai S1000HD

Powrót do Gramofony