MPC-forum.eu Your Music Production Center

Studio One 3 / Logic

Ogólnie o wszystkim co nie mieści się w powyższych podforach i dotyczy innych DAWów.

przez Specter » 1 cze 2015, o 22:36

Hej,

Do tej pory jako głównego DAWa używałem Studio One 2 Artist. Od pewnego czasu przymierzam się do upgrade'u do najwyższej wersji, a do tego kilka dni temu ukazała się 3 - okazja jest więc idealna, ale ja nabrałem wątpliwości czy to na pewno właściwa decyzja :)

W tym samym budżecie mieści się pełen Logic - ja przesiadłem się już w 100% na maki, a Logica byłem ciekawy od dawna + zawsze słyszałem o nim mnóstwo pozytywnych opinii, szczególnie związanych z optymalizacją i integracją z systemem, jakością efektów i pluginów (chociaż to nie jest dla najważniejszy argument). Aplikacje Apple mi pasują a Logic na pewno sprawdzi się w moich zastosowaniach.

Z drugiej strony Studio One 3 też wygląda świetnie - opinie o aktualizacji są przytłaczająco pozytywne, nowości zapowiadają się dobrze, moje potrzeby też spełni z nawiązką. A nawet nowy interfejs mi odpowiada (za starym nie przepadałem) więc moja potrzeba zmian i odświeżenia środowiska byłaby pewnie zaspokojona ;)

DAW służy mi głównie do miksowania i nagrywania + obróbki dźwięku, mniej do samej produkcji. Chciałbym, żeby w miarę bezproblemowo intergrował się z Renem.
Uczyć się softu będę musiał i tak, więc to nie robi mi większej różnicy - jestem skłonny zmienić przyzwyczajenia :)

Wiem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi i wszystko sprowadza się do własnych preferencji, a zarówno w Logicu jak i w Studio One będę w stanie zrobić wszystko co przyjdzie mi do głowy i co będę potrzebował... Ale Logica nie ma jak przetestować, a ja jestem ciekawy jak realnie te dwa softy wypadają w porównaniu do siebie.

Dzięki!
Specter
Pad1
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2015/02/15
MPC: Ren
Kontroler: Komplete Kontrol S61
DAW: Studio One / Bitwig

przez LuK4sz » 5 sty 2019, o 23:48

Pamiętam kawał czasu wstecz przesiadłem się z Cubase SX na Logic'a Emagic. Organizacja pracy i mikser to był spory przeskok względem SX.
Avatar użytkownika
LuK4sz
Pad1
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2017/02/16
Lokalizacja: Kielce, CK
MPC: MPC1000
Sampler: Emu e6400

przez DirtyDrumzStudio » 14 sty 2019, o 17:44

Z tych 2 co podałeś to najlepszym rozwiązaniem jest Logic. Jak dla mnie obok Reapera i Abletona to jeden z lepszych DAW na maca. Przede wszystkim Logic ma naprawdę dobre syntezatory oraz efekty pokładowe. i jest wypośrodkowaniem pro programu do miksowania oraz masterowania jakim jest Pro Tools a programem do tworzenia muzyki typu FL studio. Studio One korzystałem w wersji 2giej ale mnie osobiście nie przypadł do gustu. Jako użytkownikowi reapera bliżej mi do Logica.
DirtyDrumzStudio
Admin
 
Posty: 839
Dołączył(a): 2014/03/26
Lokalizacja: Świdnica
MPC: 1000
Sampler: Akai S, Yamaha, EMU
DAW: Cockos Reaper 4


Powrót do Innecron