Studiologic Sledge Polyphonic Synth.

Czyli wszystko co służy do syntezy, ale nie jest związane z komputerem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ryba
Admin
Posty: 1441
Rejestracja: 07 sty 2013, 23:47

Witam, miał może ktoś styczność z tym syntezatorem? Jest warty zainteresowania?

Pozdrawiam! :)

Obrazek
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

Ja miałem kilkukrotnie podczas zajęć z syntezy w szkole. Co chciałbys konkretnie wiedzieć o nim i do czego chciałbyś go używać?
Awatar użytkownika
Ryba
Admin
Posty: 1441
Rejestracja: 07 sty 2013, 23:47

Chciałbym go wykorzystywać do gatunków muzycznych takich jak:

Deep house
Drum and bass
Dubstep
Dubstyle
Electro house
Hard house
Trance
Trap itp.

Ale najbardziej będzie mi zależeć na liniach bassu.
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

Bardziej mi chodziło o typy barw niż o gatunki muzyczne ale ok. Gatunki które podałeś mają dosyć duży rozrzut jesli chodzi o typy barw. Ale jeżeli chcesz tłusty bass to w moim mniemaniu najlepszy jest do tego moog [little phatty lub jakikolwiek inny procz theremina i werkstat rzecz jasna]. Sledge jest raczej uniwersalnym syntezatorem i dosyć fajnie brzmi ale na zajęciach jak się uczyliśmy robić bass na wtyczce od TAL, moog slim phatty i sledge to moog miał bezwzględnie "tłustszy" dół mimo że sama barwa która tworzylismy brzmiała identycznie na kazdym instrumencie to bass od mooga miał ten porządny dół. Patrząc na cene sledge wolałbym kupic Moog slim phatty + Waldorf Blofeld + jakas klawka midi według upodobań. I masz syntezator ktory jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o brzmienie bassu i all round synth do wszystkiego. Sledge owszem jest fajny i uniwersalny ale jak mówi stare przysłowie: jak coś jest dobre do wszystkiego to jest do niczego :)
Awatar użytkownika
Ryba
Admin
Posty: 1441
Rejestracja: 07 sty 2013, 23:47

Dzięki za przybliżonie info odnośnie tego syntha. Ale nie będę sobą jeśli na żywo tego nie usłyszę :) przetestuje i dam znać czy zdecydowałem się go zakupić :D
cena jak i stan jest kuszący ale trzeba usłyszeć czy wszystko gra jak należy ;) 5!
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

Wiadomo przed zakupem najlepiej samemu przetestować. Alternatywnie w cenie sledge'a mozesz kupic oryginalnego Rolanda Juno 60 lub 106
Awatar użytkownika
Ryba
Admin
Posty: 1441
Rejestracja: 07 sty 2013, 23:47

W skrócie mówiąc jestem bardzo zadowolony z tego Sledge, możliwości zmian częstotliwości są ogromne i do tego barwy brzmienia są soczyste ;)
Z czystym sumieniem polecam :D
ODPOWIEDZ