MPC-forum.eu Your Music Production Center

4 x 4 - Hubert Tas i kilka słów o Beatbattle Poznań

Czyli nasze pytania zadawane znanym i mniej znanym artystom.

przez dudi » 3 gru 2013, o 10:32

Któż nie zna duetu Czarny/Tas i ich albumu Passion, music, hip-hop. Któż nie słyszał o Beatbattle Poznań. Ale czy wiecie, że to właśnie Hubert Tas jest twórcą Mistrzostw Polski beatmakerów? Oprócz tego Tas jest Wicemistrzem Świata Dj'ów IDA 2011 i Mistrzem Polski Dj'ów IDA 2011 w kategorii show.
Poniżej kilka słów dla naszych forumowiczów powstałych w wyniku przecięcia się ścieżek Huberta i moich :D

dudi: Jak zaczęła się przygoda, która doprowadziła Cię do miejsca, w którym obecnie jesteś?
Hubert Tas: Szczerze mówiąc nie pamiętam jakiegoś specjalnego wydarzenia. Od dziecka wszelkie formy sztuki były mi bardzo bliskie, trochę rysowałem, słuchałem dużo muzyki, próbowałem nawet rapować ;)
Na przełomie wieku kupiłem sobie komputer stacjonarny z zabójczymi możliwościami (śmiech). Dysk 1,7 giga, pamięć 32 RAM, procesor 133... Komputer jednak wytrzymał wiele lat i zrobiłem na nim wiele podkładów – choć początki były okropne zwłaszcza dla mojej rodziny, bo musiała tego wysłuchiwać.

dudi: Co byś robił gdyby nie muzyka?
Hubert Tas: Trudne pytanie, myślę że na pewno rozwinąłbym swoje inne zainteresowania, takie jak sport czy podróże. Znalazłbym coś dla siebie, aczkolwiek nie wyobrażam sobie życia bez słuchania muzyki.

dudi: Czy jest ktoś, z kim chciałbyś podjąć współpracę?
Hubert Tas: Na pewno DJ Czarny :) ale też od pewnego czasu bardzo dobrze współpracuje mi się z muzykami. Marzą mi się również wspólne utwory z wokalistami, takimi jak: Dwele i D'Angelo. Oczywiście jest to nierealne :)

dudi: Co poradziłbyś osobom, które naprawdę mają szansę osiągnąć sukces, ale nie do końca potrafią samodzielnie się wypromować?
Hubert Tas: Słowo sukces jest dla mnie pojęciem względnym. Chyba każdy rozpatruje sukces w zupełnie innych kategoriach. Niektórzy za sukcesem widzą po prostu liczby, dla mnie osobiście, największym sukcesem jest zrealizowanie własnego materiału czy po prostu radość tworzenia utworów.

dudi: Jak zrodził się pomysł na stworzenie Beatbattle Poznań?
Hubert Tas: Kilka lat temu prowadziłem jeden z klubów w Poznaniu, zajmowałem się organizacją koncertów rapowych, sam też trochę grałem. Wpadłem na pomysł żeby stworzyć formę dla osób produkujących bity, oczywiście wzorowałem się na filmikach dostępnych w sieci z innych państw, jednak kompletnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Sam wtedy stanąłem na scenie i uwierzcie mi że to wcale nie jest takie łatwe :) Więcej na ten temat opisałem na stronie Mistrzostw: pierwsze koty za płoty.

dudi: Czy ludzie występujący w finałach wykorzystują możliwość zaistnienia na szerszej scenie?
Hubert Tas: Taki jest główny cel tej imprezy. Wielokrotnie podkreślałem że wyniki nie są najważniejsze. Zależy nam na rozwoju (coraz ciekawszej) sceny beatowej w Polsce i na integracji środowiska. Dla nas to największa nagroda, kiedy słuchamy w stacjach radiowych beatów osób, którym się nie udało przejść przez kwalifikacje albo kiedy Noon pisze z prośbą o wysłanie wszystkich formularzy bo parę ciekawych osób chciałby obserwować dalej. Przykładów jest mnóstwo i to nam daje największą motywację do działania. Apeluję więc o wzajemny szacunek i wspieranie się na tym polu – mamy zdolnych producentów w tym kraju i świat powinien o nich usłyszeć :)

Wrzucaliśmy już na naszego fan page'a zapowiedź VI edycji Mistrzostw, ale kto nie widział niech zerknie, a nawet posłucha.
dudi
Tape the tapes

MPC: 2000 / 2500
Sampler: Akai S1000HD

Powrót do Wywiady