MPC-forum.eu Your Music Production Center

KaKKuK vs elhuana

Czyli nasze pytania zadawane znanym i mniej znanym artystom.

przez KaKKuK » 4 sty 2015, o 10:13

Jak widać postanowiłem reaktywować ten dział. Na pierwszy ogień idzie elhuana-warszawski producent. Autor 5 płyt. Szerzej znany w szemranym gronie od 2009-10. Zaledwie kilka dni temu miała miejsce premiera kolejnej płyty.

KaKKuK: Od czego tak naprawdę zaczęła się twoja historia z muzyką. Co miało decydujący wpływ na to że zająłeś się produkcją?
elhuana: Usłyszalem OSTR Tabasko i tak się zaczęło. Szczera, prawdziwa muzyka prosto z duszy, serca, gardła. Chciałem być jej częścia, a kolega podpowiedział mi jedno magiczne słowo: FL Studio.

KaKKuK: Twoja dorobek muzyczny liczy pięć pozycji. Najbardziej znanym przez słuchaczy wydawnictwem jest "Snow". Możesz napisać parę słów na temat tego ile trwały nad nim prace i jak wyglądała współpraca z raperami/raperkami głębokiego undergroundu którzy znalezli się na featach?
elhuana: "Snow" było muzycznym podsumowaniem wszystkiego co zrobiłem w 2009/2010. Przez ostatnie 2 miesiące roku, wziąłem się za zapraszanie gości, których znajdowałem na myspace lub zasłyszałem od znajomych. Cala korespondencja była droga mejlową. Niedawno chciałem przejrzeć korespondencje z myspace, ale okazało się ze serwis wszystko skasował, trochę szkoda. Z Adru i Pacoe gadaliśmy sporo przez telefon, super goście. Tylko w jednym przypadku musiałem zapłacić gościowi za studio, wszystko było czysta zajawka, po obu stronach. Piękny okres.

KaKKuK: Na jakich sprzętach tworzysz swoje beaty? Praca na którym sprawia Ci najwięcej frajdy?
elhuana: Sp404, Maschine, Tascam 464, Microkorg. Druga pozycje kupiłem chyba w 2011, ale rok przeleżała na polce hehe. Najlepiej mi się na tym pracuje. Prawdziwym spoiwem zawsze jest sp i tascam, kiedy przerzucam kawałek pomiędzy jednym a drugim, nieskończoną ilość razy. Funkcjonuje chyba trochę w innym świecie jeśli chodzi o mój "proces" hehe.

KaKKuK: Niedawno, bo 3 dni temu miała miejsce premiera "SUPER 8". Dla mnie to nadal ten surowy styl, ale czuć ewolucję w tym co robisz. Zdradz może dlaczego ta płyta właśnie tak brzmi, jakie są Twoje bieżące zajawki, plany na 2015.
elhuana: SUPER 8 jest pełne brudu, szumu, niedoskonałości, pętli, rozciągniętej taśmy, nierównych taktów, krzywych melodii i wszystkich dziwnych rzeczy, które kocham w muzyce. Najbardziej widać to w pierwszym kawałku, który jest kwintesencją mojego obecnego podejścia do hip hopu. Poza wydaniem SUPER 8 na kasecie i kupnem paru nowych winyli, nie mam konkretnych planów na 2015 rok. Co ma być, to się zdarzy. A kasety pewnie w maju. Tyle ode mnie, pozdrawiam podziemie.

Ze strony elhuany można pobrać za darmo wszystkie jego albumy:
http://elhuana.bandcamp.com/
KaKKuK
Pad1

MPC: 2500SE
DAW: FL Studio 11

przez dudi » 4 sty 2015, o 23:55

Super :) Bardzo pozytywnie, że ktoś w wolnej chwili podjął się pogadania z kolejnymi osobami. Zachęcam innych użytkowników do tego rodzaju aktywności. Jeśli nie da się utrzymać tego w konwencji 4 x 4, to zmienię opis działu, więc tym proszę się nie sugerować.

Administracyjna prośba na przyszłość to żebyś zamienił czerwony kolor na jakikolwiek inny.
dudi
Tape the tapes

MPC: 2000 / 2500
Sampler: Akai S1000HD

przez KaKKuK » 5 sty 2015, o 13:38

dudi napisał(a):Super :) Bardzo pozytywnie, że ktoś w wolnej chwili podjął się pogadania z kolejnymi osobami. Zachęcam innych użytkowników do tego rodzaju aktywności. Jeśli nie da się utrzymać tego w konwencji 4 x 4, to zmienię opis działu, więc tym proszę się nie sugerować.

Administracyjna prośba na przyszłość to żebyś zamienił czerwony kolor na jakikolwiek inny.

Kompletnie zapomniałem że czerwony jest zarezerwowany dla jednej z grup użytkowników. Niestety teraz nie mam już możliwości edycji tego postu więc chyba admin to musi za mnie zrobić.

A co do planów na dalsze pogadanki to:
- Slajd
- Soulpete
- Nitro
- ka-meal
- bitykradne
- Romański
- Siwers
- Quiz
- Udar
- Zioło

Stay tuned.
KaKKuK
Pad1

MPC: 2500SE
DAW: FL Studio 11

przez dudi » 5 sty 2015, o 16:08

KaKKuK napisał(a): Niestety teraz nie mam już możliwości edycji tego postu więc chyba admin to musi za mnie zrobić.

Właśnie nie chce mi się już tam klikać tyle, stąd prośba na przyszłość :)

Czekam na kolejne wstawki.
dudi
Tape the tapes

przez pietruh » 5 sty 2015, o 21:34

dudi napisał(a):Właśnie nie chce mi się już tam klikać tyle,

Leń level "Dudi"
We can play in the graveyard
Dream about joining in
pietruh
Pad13

DAW: Reaper, Live

przez Ende » 5 sty 2015, o 21:41

Czekam na wywiad z Soulpetem, gość niszczy oldskulowymi jak i niuskulowymi produkcjami.
Ende
Pad10

DAW: FL

przez dudi » 5 sty 2015, o 23:17

pietruh napisał(a):
dudi napisał(a):Właśnie nie chce mi się już tam klikać tyle,

Leń level "Dudi"

Pogadamy za 15 lat :D
dudi
Tape the tapes