MPC-forum.eu Your Music Production Center

KaKKuK vs Da Vosk Docta

Czyli nasze pytania zadawane znanym i mniej znanym artystom.

przez KaKKuK » 4 sty 2015, o 10:33

Drugim producentem który zgodził się krótko odpowiedzieć na parę pytań jest Da Vosk Docta z Wrocławia. Autor Eleni EP, Flashes, Internet Ghetto, Internet Ghetto 2 oraz bardzo licznych remiksów.

KaKKuK: Twoja muzyka stanowi pewnego rodzaju niszę (jeśli chodzi o polski rynek). Jak to wszystko się zaczęło. Co sprawiło że jesteś muzycznie w tym a nie innym miejscu?
Da Vosk Docta: Muzykę zacząłem robić w 2009 roku, ziomek pokazał mi program FL STUDIO, wróciłem do domu, zainstalowałem program i zrobiłem swój pierwszy bit.
Początkowo były to bity hip-hopowe, inspirowane takimi producentami jak JDILLA czy Madlib. Potem, z roku na rok stopniowo formował i krystalizował się mój własny styl. Zainteresowałem się elektroniką około 2010, 2011 roku i spróbowałem eksperymentować z witch-housem, potem postanowiłem, że tym będe zajmował się w życiu. Póki co się kręci.

KaKKuK: Znam osoby które wychodzą z założenia że "coś tam nagrać to lepiej niż nie nagrać". Jak jest w Twoim przypadku? Ile czasu ze swojego dnia poświęcasz na produkcję?
Da Vosk Docta: To prawda, lepiej coś tam nagrać, chociażby po to, żeby nie wyjść z wprawy. U mnie funkcjonuje to w ten sposób : jeżeli mam dosyć robienia bitów, oglądam tutoriale albo czytam prasę/strony muzyczne, lub składam nową selekcję do grania. Jak poczuję z powrotem głód produkcji - odpalam DAW. Jeżeli z kolei czuję, że nie zrobiłem nic na przykład od 2 dni, produkuję. Jeżeli wychodzi coś słabego, mogę zawsze podesłać to komuś do remiksu, collabo, lub chociażby zsamplować samego siebie. Są miliony możliwości.Dziennie staram się poświęcać maksymalnie dużo czasu na produkcję. Chcę być profesjonalistą, w przyszłości zaś chciałbym zostać inżynierem miksu/masteringu i mieć własne studio. To mój cel w życiu i oddaje się temu w całości. Obawiam się, że tylko w ten sposób można coś osiągnąć, chociaż z drugiej strony urlop też się przydaję - na twoje pytania odpowiadam z łóżka, popijając cydr - wczoraj dałem dobry set i dzisiaj mam wolne. To ważne, by znaleźć równowagę, mieć świeży słuch i być wypoczętym.

KaKKuK: Jak oceniasz poziom polskich produkcji okołorapowych i rapowych. Wymień swojego faworyta i dlaczego właśnie on.
Da Vosk Docta: Powiem tak : bardzo podobają mi się rzeczy od Foresta. Koleś robi bardzo dobry miks, świetnie aranżuje. Ka-meal świetnie trafił swoim soundem w polską scenę, jest teraz na topie. Restrict Flavour robi super rzeczy w stylu Kayranady, świetnie mi się z nim gra. Ebola Ape to absolutny kozak jeżeli chodzi o live acty, lata doświadczenia robią swoje. Ostatnio rozkminiłem kolesia o ksywie Odme - zaimponował mi graniem na żywo i skillem na MPC. Olfan i Ania Miron puścili ostatnio płytę wokalistka/producent - takich rzeczy w Polsce nie ma, oni są jednymi z pionierów. Generalnie faworyci to my #Squad.

KaKKuK: Zarówno IG jak i IG 2 zebrały pochlebne opinie. Czy IG2 to właśnie taka esencja Twojego stylu?
Da Vosk Docta: Wydaje mi się, że tak. Bardzo cieszą mnie pochlebne opinie o mikstejpach. Trójka będzie kontynuacją tego stylu i jednocześnie moją najlepszą płytą. Ludzie, których cenię za gust, pochwalili IG3 - to znaczy, że jest chyba dobrze.

KaKKuK: Czego można się spodziewać od Ciebie w tym roku? Jakiś raper na Twoich bitach? Marzenia muzyczne na 2015?
Da Vosk Docta: Liczę na Guziora i Wac Toję. Jeżeli chodzi o marzenia muzyczne - trasa po Europie, duży festiwal w Polsce i dużo sprzedanych sztuk Internet Ghetto. No i oczywiście pochlebne recenzje. Z większych marzeń - chciałbym paru amerykańskich kozaków na moich podkładach.

Fb: https://www.facebook.com/DaVoskDoctaOne/timeline
Soundcloud: https://soundcloud.com/davoskdoctaone
YT: https://www.youtube.com/user/DaVoskDocta
Zarówno IG jak i IG2 można za darmo pobrać z facebooka Da Voska:
https://www.facebook.com/DaVoskDoctaOne/app_220150904689418
KaKKuK
Pad1

MPC: 2500SE
DAW: FL Studio 11

Powrót do Wywiady