MPC REN MACos Catalina 15, sterownik nie obsługuje wyjścia audio

Dział poświęcony wszystkim Mpc'tkom które w mniejszym lub większym stopniu polegają na MPC Softcie
ODPOWIEDZ
Rafal121
Padawan

MPC REN MACos Catalina 15, sterownik nie obsługuje wyjęcia audio.
Witam ponownie wszystkich forumowiczów i Adminów (pozdrawiam chłopaki).
Po rozwiązaniu problemu trzasków i sprzęgania na Win10, gdzie powodem okazała się myszka, a konkretnie bezprzewodowy nadajnik USB wpięty do kompa, pojawił sie nowy problem i tutaj proszę o pomoc wszystkich użytkowników Macbooków.
Otóż zakupiłem Macbooka Pro i9 z systemem Catalina i właśnie zdążyłem go zaktualizować do najnowszej wersji, po czym zabrałem się za instalowanie oprogramowania MPC. Instalacja przebiegła pomyślnie, Akai podpięty i wszystko wygląda w porządku do momentu, kiedy chcę, żeby dźwięk wydobywał się z odsłuchów podpiętych pod Akai, a nie z głośników w Macbooku. W preferencjach systemowych MPC wybieram Akai, jako urządzenie do odtwarzania, ale dźwięki się nie wydobywają z odsłuchów podpiętych z tyłu do Akai. W preferencjach systemowych Macbooka jest opcja wyboru wyjścia i tam tez klikam Akai, ale jest informacja, że "wybrany sterownik nie obsługuje sterowania wyjściem", dlatego pewnie nie gra w odsłuchach Akai.
Proszę Was o pomoc.
Rafal121
Padawan

Witam, i jak, nikt nic nie wie na ten temat?
załączam zrzut ekranu, że wybranie Akai, jako do obsługi wyjścia nie jest obsługiwane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rafal121
Padawan

Cześć wszystkim.
Dostałem odpowiedź z UK support MPC.

tekst oryginalny:

Hi Rafal,
Thank you for your email.
The MPC Ren is sadly not currently compatible on OSX Catalina.
It will work on earlier OSX but we are still in the process of working to resolve this on a driver update.
Till then I would recommend reverting to an earlier OSX or installing windows via bootcamp to continue to use the soundcard section of the MPC Ren.
This will happen its just due to the Covid crisis that development has slowed down understandably.

Tłumaczenie z wujka G:

Cześć Rafał,
Dziekuje za Twoj email.
MPC Ren niestety nie jest obecnie kompatybilny z OSX Catalina.
Będzie działać na wcześniejszym OSX, ale wciąż pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu przy aktualizacji sterownika.
Do tego czasu zaleciłbym powrót do wcześniejszego OSX lub instalację systemu Windows za pomocą bootcamp, aby nadal korzystać z sekcji karty dźwiękowej MPC Ren.
Stanie się tak właśnie z powodu kryzysu w Covid, że rozwój spowolnił w sposób zrozumiały.

Zapytałem ich teraz, kiedy przewidują aktualizację, która zadziała z Cataliną. Czekam na odpowiedź.

Pytanie do Was i prośba o pomoc. Ponieważ, jak pisałem, jest to moja pierwsza styczność z Macbook i jestem totalnie zielony w majstrowaniu, więc może ktoś potrafi łopatologicznie podpowiedzieć, jak przywrócić poprzednią wersję systemu?
Ja nawet nie wiem, jaka to była i jak to zrobić. Może teraz ktoś z Was mi pomoże. dziękuję z góry i czekam na pozytywy :)
ODPOWIEDZ