MPC REN MACos Catalina 15, sterownik nie obsługuje wyjścia audio

Dział poświęcony wszystkim Mpc'tkom które w mniejszym lub większym stopniu polegają na MPC Softcie
ODPOWIEDZ
Rafal121
Padawan
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2020, o 23:27

MPC REN MACos Catalina 15, sterownik nie obsługuje wyjęcia audio.
Witam ponownie wszystkich forumowiczów i Adminów (pozdrawiam chłopaki).
Po rozwiązaniu problemu trzasków i sprzęgania na Win10, gdzie powodem okazała się myszka, a konkretnie bezprzewodowy nadajnik USB wpięty do kompa, pojawił sie nowy problem i tutaj proszę o pomoc wszystkich użytkowników Macbooków.
Otóż zakupiłem Macbooka Pro i9 z systemem Catalina i właśnie zdążyłem go zaktualizować do najnowszej wersji, po czym zabrałem się za instalowanie oprogramowania MPC. Instalacja przebiegła pomyślnie, Akai podpięty i wszystko wygląda w porządku do momentu, kiedy chcę, żeby dźwięk wydobywał się z odsłuchów podpiętych pod Akai, a nie z głośników w Macbooku. W preferencjach systemowych MPC wybieram Akai, jako urządzenie do odtwarzania, ale dźwięki się nie wydobywają z odsłuchów podpiętych z tyłu do Akai. W preferencjach systemowych Macbooka jest opcja wyboru wyjścia i tam tez klikam Akai, ale jest informacja, że "wybrany sterownik nie obsługuje sterowania wyjściem", dlatego pewnie nie gra w odsłuchach Akai.
Proszę Was o pomoc.
Rafal121
Padawan
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2020, o 23:27

Witam, i jak, nikt nic nie wie na ten temat?
załączam zrzut ekranu, że wybranie Akai, jako do obsługi wyjścia nie jest obsługiwane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rafal121
Padawan
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2020, o 23:27

Cześć wszystkim.
Dostałem odpowiedź z UK support MPC.

tekst oryginalny:

Hi Rafal,
Thank you for your email.
The MPC Ren is sadly not currently compatible on OSX Catalina.
It will work on earlier OSX but we are still in the process of working to resolve this on a driver update.
Till then I would recommend reverting to an earlier OSX or installing windows via bootcamp to continue to use the soundcard section of the MPC Ren.
This will happen its just due to the Covid crisis that development has slowed down understandably.

Tłumaczenie z wujka G:

Cześć Rafał,
Dziekuje za Twoj email.
MPC Ren niestety nie jest obecnie kompatybilny z OSX Catalina.
Będzie działać na wcześniejszym OSX, ale wciąż pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu przy aktualizacji sterownika.
Do tego czasu zaleciłbym powrót do wcześniejszego OSX lub instalację systemu Windows za pomocą bootcamp, aby nadal korzystać z sekcji karty dźwiękowej MPC Ren.
Stanie się tak właśnie z powodu kryzysu w Covid, że rozwój spowolnił w sposób zrozumiały.


Zapytałem ich teraz, kiedy przewidują aktualizację, która zadziała z Cataliną. Czekam na odpowiedź.

Pytanie do Was i prośba o pomoc. Ponieważ, jak pisałem, jest to moja pierwsza styczność z Macbook i jestem totalnie zielony w majstrowaniu, więc może ktoś potrafi łopatologicznie podpowiedzieć, jak przywrócić poprzednią wersję systemu?
Ja nawet nie wiem, jaka to była i jak to zrobić. Może teraz ktoś z Was mi pomoże. dziękuję z góry i czekam na pozytywy :)
Awatar użytkownika
monk
Pad1
Posty: 65
Rejestracja: 12 cze 2015, o 11:54

Ponieważ jak piszesz - dopiero zaczynasz z Makami to przypuszczam, że nie miałeś robionej Time Machine. Brzmi jakbyś musiał zainstalowac system na nowo. Poszukaj w internecie pod zapytaniem "How to make Mojave installer pendrive". Ogólnie - nnie polecam w ciemno instalować nowego Mac OSa nigdy póki nie sprawdzisz czy cały sprzęt i programy muzyczne mają juz wsparcie next time.
Rafal121
Padawan
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2020, o 23:27

Siemka, dzięki, że się odezwałeś. Póki co dostałem z support info, że Catalina nie ma jeszcze aktualizacji na MPC Ren, więc póki co nie będzie działać. Trzeba czekać. Zainstalowałem na partycji Win10 i póki co jadę na Win10, inaczej się nie da (znaczy da, ale na głośnikach wbudowanych w Maca)
Awatar użytkownika
bizon
Moderator
Posty: 765
Rejestracja: 8 sty 2013, o 20:06

Ja miałem problem z Catalina ale teraz już mi wszystko hula z tym, że ja używam software do MPC Live, ale to chyba jest ten sam co do MPC Ren? Z moim interfacem Tascama też był problem, ale już od dobrych kilku miesięcy wszystko działa jak trzeba.
Rafal121
Padawan
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2020, o 23:27

Bizon, nie wiem czy to jest ten sam. Nie chcę już mieszać, bo kupę czasu zeszło by to działało, jak działa, a po drodze pisanie i proszenie o odblokowanie klucza itd, bo za dużo razy użyłem, także póki co jadę na Win10, a na aktualizację zaczekam.
Awatar użytkownika
bizon
Moderator
Posty: 765
Rejestracja: 8 sty 2013, o 20:06

No to działaj Panie. Grunt, że możesz w inny sposób.
Rafal121
Padawan
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2020, o 23:27

A napisz mi jeszcze Bizon czy na software od MPC live trzeba mieć klucz, czyli muszę wykupić licencję czy pobieram i instaluję za free?
Ja mam wersję MPC ren najnowszą (chyba 2.8) i płaciłem przy przesiadce z 1.9 na 2.0, a teraz każda kolejna aktualizacja jest za free.
Jak to wygląda w przypadku MPC live no i czy normalnie Ren jest kompatybilny z softwerem od live? Skoro piszesz, że tak masz i używasz to chyba wszystko działa jak trzeba, tak?
Awatar użytkownika
bizon
Moderator
Posty: 765
Rejestracja: 8 sty 2013, o 20:06

Wraz z zakupem Live dostajesz klucz do software i potem wszystkie aktualizacje są za free po rejestracji. Z tego co patrzę na ten Twój zrzut ekranu, to mamy to samo.
Teraz wszystko dobrze działa, ale pamietam, że po wypuszczeniu Cataliny to się czekało chyba z 2 miechy aż soft będzie działał na 64 bitach.
Rafal121
Padawan
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2020, o 23:27

A widzisz Bizon, muszę kupować kolejny soft, a nie chcę inwestować, jak już płaciłem za nowszy soft na Renate. Dosc duzo czasu minelo od wejscia Cataliny i powinna aktualizacja sie pojawic, sle poki co cisza i support tez milczy i nie odpisuje, kiedy to nastąpi.
ODPOWIEDZ