MPC-forum.eu Your Music Production Center

Mpd 218 Vs Mpc Element?

Nie wiesz jaki sampler/kontroler wybrać? Tutaj się dowiesz.

przez mrFlinstone » 4 lis 2015, o 13:33

Cześć!

Jestem żółtodziobem w temacie, ale chciałbym spróbować produkcji z wykorzystaniem fingerdrummingu.

Zależy mi na tanim, nowym sprzęcie (najlepiej Akai), który poza słynnymi padami 4x4 mpc do produkowania przydałby mi się przy live actach. Gram Future Beats, Soft Trap, generalnie taką post hip-hopową elektronikę.


Nie mogę się zdecydować między 2 sprzętami.

MPD 218 - tanie, i ma ponoć tym razem wrażliwe pady, do tego ableton lite (nie znam abletona, a przy okazji chciałem się nauczyć choćby podstaw). http://www.musicrada...trollers-624558

MPC Element - najtańsza "mpctka" na rynku, która sprawia wrażenie jakby dawała większe możliwości niż mpd218 + ableton lite.http://www.musicrada...-element-591115


Jakie są wg Was podstawowe różnice między tymi 2 sprzętami?
Co wybralibyście?


Zaznaczam, że jestem bardzo początkujący i nie jestem w stanie przewidzieć, czy sama produkcja nie znudzi mi się po kilku miesiącach, dlatego chce wybrać jak najbardziej ekonomiczną opcje. Wiem, MPKi są tańsze etc, ale bardzo mi zależy, aby przez jakiś czas mieć u siebie którąś z tych 2 rzeczy.

Dzięki za każdą sugestie w temacie.
ppp
mrFlinstone
Padawan
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015/11/04

przez moskwa96 » 5 lis 2015, o 12:08

MPD218 jest bardziej uniwersalna (w MPC pady sa poprzypisywane na sztywno do nut poikladanych wg. schematu starych MPC, czyli nieuporzadkowane) a dodadkowo do live mogą być przydatne pokrętła, których element nie ma.

Element ma znakomity soft MPC Software, ale jest ryzyko ze jako początkujący mozesz miec problemy z ogarnieciem. Minusem jest to ze element ma ograniczenie w sofcie tylko do jednej ścieżki :/

Kolejnym minusem jest to ze będzie ci go trudniej sprzedać. Wydaje mi sie ze uniwersalny kontroler typu MPD będzie łatwiejszy w sprzedaży.

W obu przypadkach problemem przy live jest konieczność targania lapka.

Subiektywnie uwazam ze MPD będzie lepsza opcja ze względu na konfigurowalnosc, oraz potencjalnie łatwiejsza odsprzedaż. Do tego loopy do elektroniki sa łatwiejsze do obsługi w abletonie (np. MPC nie ma timestretchingu).
Avatar użytkownika
moskwa96
Pad4
 
Posty: 332
Dołączył(a): 2014/10/24
MPC: Ren
Sampler: Octatrack
DAW: 100% RAW no DAW


Powrót do Porównania samplerów i kontrolerów