MPC-forum.eu Your Music Production Center

4 x 4 z duetem Voskovy

Czyli nasze pytania zadawane znanym i mniej znanym artystom.

przez dudi » 3 sty 2014, o 14:53

Jest ich dwóch i tworzą duet producencki o nazwie Voskovy - Filip Libner i Patryk Majewski. Jak piszą o sobie - są to "miłośnicy trzeszczących sampli, analogowych brzmień i kolekcjonerzy winyli". Oto kilka słów, które i od nich udało mi się wyciągnąć :)

dudi: Jak zaczęła się przygoda, która doprowadziła Cię do miejsca, w którym obecnie jesteś?
Patryk: Dużo słuchania muzyki, czysta ciekawość - "Jak właściwie ten dźwięk jest tworzony?", "Co to właściwie za instrument...". Kilka lat tworzenia "do szuflady", która była bardzo szczelnie zamknięta, ponieważ mój samokrytycyzm sięgał zenitu. Jedną z niewielu osób której tą szufladę otworzyłem był Filip - dużo zajawki, rad, rozmów, wspólne gusta no i poszło... V.
Filip: Znalezione przez przypadek stare płyty winylowe ojca oraz ogromna ilość poświęconego czasu i pracy na to w czym się czuję najlepiej.

dudi: Co byś robił gdyby nie muzyka?
Patryk: Na pewno bym się smucił.
Filip: Chyba brakowałoby mi czegoś bardzo istotnego w życiu.

dudi: Czy jest ktoś, z kim chciałbyś podjąć współpracę?
Patryk: Tak. Każda kreatywna, zdystansowana osoba, która z uśmiechem będzie tworzyła "coś" nowego.
Filip: Jest bardzo dużo takich osób, tak z Polski jak i spoza naszego kraju, jak to się mówi "wierzę, że najlepsze jest jeszcze przed nami".

dudi: Co poradziłbyś osobom, które naprawdę mają szansę osiągnąć sukces, ale nie do końca potrafią samodzielnie się wypromować?
Patryk: Życzyłbym im dużo motywacji, wiary, samozaparcia i konsekwencji w tym co robią.
Filip: Niezachwianej wiary, że to co robią jest słuszne i konsekwentnego podążania własną ścieżką.
dudi
Tape the tapes

MPC: 2000 / 2500
Sampler: Akai S1000HD

Powrót do Wywiady