MPC-forum.eu Your Music Production Center

KaKKuK vs Nitro

Czyli nasze pytania zadawane znanym i mniej znanym artystom.

przez KaKKuK » 18 sty 2015, o 12:37

Kolejnym producentem, który odpowiedział na kilka luźnych pytań ode mnie był Nitro. Wielkimi krokami zbliża się premiera płyty "Kalejdoskop". Nitro na krążek zaprosił takich raperów jak: VNM, Kamel, PeeRZet, Eripe, Golin czy Junes. Znajdzie się na niej także kilka instrumentali.

KaKKuK: Od kiedy zajmujesz się produkcją, jak zaczynałeś?
Nitro: Z pierwszym poważnym DAW zetknąłem się w 2003 roku, był to oczywiście Fruity Loops, na którym produkuję do dzisiaj. Początkowo kleiłem jakieś bity oparte na "Sytrusie", natomiast w 2005 zająłem się samplingiem i zacząłem współpracować z lokalnymi raperami. W 2006 roku zrobiłem remix na Gang Agi i zacząłem współpracować z kolejnymi raperami z podziemia.

KaKKuK: Używasz m.in. MPC500 do produkcji kawałków. Dlaczego właśnie ten sampler? Nie przeszkadzają Ci jego ograniczenia?
Nitro: Zaopatrzyłem się w MPC 500 gdyż zawsze fascynowała mnie wizja robienia bitu na zewnątrz, w pociągu, czy na wakacjach, gdzie nie mam dostępu do komputera. Oczywiście największą zaletą MPC 500 jest jej mały rozmiar. Na co dzień pracuję jednak w FL STUDIO i nie wyobrażam sobie zrobienia bitu od początku do końca na MPC. Ograniczenia są ogromne, a praca z samplerem, przynajmniej dla mnie - bardzo czasochłonna. Jakiś szczegół, który mogę zmienić na komputerze w ułamek sekundy, na samplerze zajmuje dużo więcej czasu. DO MPC-tki wrzucam wcześniej przygotowane sample pocięte na komputerze. Także można powiedzieć, że służy mi do robienia "szkiców" w podróży, bo nawet gdy utworzę jakąś pętlę - później "odtwarzam" ją na komputerze. Ostatnio zaopatrzyłem się w FL Studio na Androida, ale jeszcze nie zdążyłem opanować tej aplikacji.

KaKKuK: Zostało wypuszczonych już kilka singli z "Kalejdoskopu" a lada moment premiera płyty. Jesteś zadowolony z tego co znalazło się na płycie i współpracy z zaproszonymi raperami?
Nitro: Na pewno jestem zadowolony, choć nie było łatwo, bo dla większości raperów słowo "deadline" nie istnieje :) Bardzo żałuję, że brakuje np. Zeusa. Jeżeli chodzi o płyty producenckie to zazwyczaj raperzy nagrywają, byle nagrać, skupiają się raczej na swoich materiałach i nie leży w ich interesie by pisać na jakieś producenckie. Myślę, że przy moim albumie nie odniesiecie takiego wrażenia - płyta jest zróżnicowana tematycznie i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co do bitów jakie wybrali raperzy - na płycie znalazło się jakieś 6 bitów, które uważałem za "swoje najlepsze" :), także jestem zadowolony.

KaKKuK: Wymień swoje top3 producentów zza oceanu.
Nitro: Wszech czasów? Ciężko mi wymienić tylko trzech. Na pewno muszę wymienić swojego idola - DJ Premiera. Być może dziś już trochę odcina kupony, ale na pewno na to zasłużył :) Myślę, że w moich bitach do dziś słychać inspirację Preemo, zwłaszcza w sposobie cięcia sampli. Musiałbym wymienić Dr Dre, Scotta Storcha, Puffa Daddy'ego, Trackmasters, Rashada Smith'a, Johnny'ego J, QD3 czy 9th Wondera. Dziś jaram się produkcjami M-phazesa, Khrysisa, Apollo Browna. Natomiast najgorszym producentem jest bez wątpienia Swizz Beatz - też chciałbym robić taką kaszanę i brać za to dziesiątki tysięcy dolarów. :)

KaKKuK: Jakie masz plany na najbliższe miesiące? Na jakich płytach będzie można usłyszeć twoje produkcje?
Nitro: Aktualnie moja produkcja przechyla się bardziej w newschool, jednak jeszcze się z tym nie wychylam. Oczywiście nigdy nie odetnę się na dobre od samplingu. Co do albumów na których się pojawię, z tego co mi wiadomo to chyba znów u Ks. Jakuba Bartczaka, u Gontara z 3czwarte sukcesu, oraz na albumie słupskiego rapera Arskiego.

FB: https://www.facebook.com/NitroProducer/timeline
SC: https://soundcloud.com/nitroproducer

Single:
https://www.youtube.com/watch?v=6Azq1uw9rlE
https://www.youtube.com/watch?v=WzB8mG-wQ0Q
https://www.youtube.com/watch?v=pa3rgHLNqYQ
https://www.youtube.com/watch?v=wiL6nM2wlt0

"Kalejdoskop" można zamawiać tutaj:
http://vibe2nes.pl/kalejdoskop/
Avatar użytkownika
KaKKuK
Pad1
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2014/02/05
Lokalizacja: Rzeszów
MPC: 2500SE
DAW: FL Studio 11

Powrót do Wywiady