4 x 4 z Marcinem Cichy, czyli 1/2 Skalpela

Czyli nasze pytania zadawane znanym i mniej znanym artystom.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dudi
Pad16
Posty: 7397
Rejestracja: 7 sty 2013, o 18:26

Marcin Cichy jest najbardziej znany większości z was jako połowa wrocławskiego duetu Skalpel, niemniej na Skalpelu nie kończy się muzyczna przygoda tego utalentowanego muzyka. Poniżej przeczytacie odpowiedzi na cztery pytania z cyklu 4 x 4, które zadałem Marcinowi podczas naszej rozmowy, więc nie rozpisując się zapraszam do lektury.

dudi: Jak zaczęła się przygoda, która doprowadziła Cię do miejsca, w którym obecnie jesteś?
Marcin Cichy: W podstawówce z jednej z wypraw zarobkowych tato przywiózł mi syntezatorek CASIO CT-20 razem z nutami Beatelsów, których był fanem. Sam nauczyłem się czytać nuty i grać większość z tych utworów. Widząc szybkie postępy rodzice zapisali mnie na lekcje pianina. I tak krok po kroku najpierw uczyłem się muzyki, a potem było już coraz gorzej pojawiły się komputery, programy muzyczne i coraz mniej czasu na "gimnastykę" palców. Coraz bardziej zaczęła interesować mnie praca w studio i poszukiwania muzyczne. Powoli moje więzi jako klawiszowca muzyki rockowej (tak tak rockowej!) oraz elektronicznej, kategorii J.M. JARRE, malały na koszt nowocześniejszych rzeczy, do których powoli pojawiał się dostęp w Polsce. Finalnie brzmienie studyjne pochłonęło mnie całkowicie.

dudi: Co byś robił gdyby nie muzyka?
Marcin Cichy: Trudno powiedzieć co bym robił. Może bardziej przyłożyłbym się do studiowania na informatyce i coś teraz zawodowo programował. Niestety od zawsze wolałem muzykę.

dudi: Czy jest ktoś, z kim chciałbyś podjąć współpracę?
Marcin Cichy: Oczywiście, dlatego też powstało moje solowe wcielenie: Meeting by Chance (przyp. red. odsłuch i więcej informacji o projekcie tutaj: http://www.meetingbychance.net" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow), w którym nawiązuję współprace z różnymi ludźmi. Wszystko zaczęło się od współpracy ze STEINSKIM, potem kawałek na EPkę z Danielem GRAVY Thomasem "Moon Rock". Teraz praktycznie na ukończeniu jest EPka z remixami dla mnie od artystów z Japonii, Danii, Polski czy Słowacji. Są i dalsze plany, ale ponieważ Meeting by Chance jest trochę samograjem - sam wszystko wydaje na winylach, na razie muszę poczekać na zwrot kosztów produkcji płyt, itd. żeby zająć się dalszymi kooperacjami.

dudi: Co poradziłbyś osobom, które naprawdę mają szansę osiągnąć sukces, ale nie do końca potrafią samodzielnie się wypromować?
Marcin Cichy: Trudno powiedzieć. Sam doświadczam trudności z promocją jakichkolwiek działań pod szyldem Meeting by Chance. Wydałem dwa winyle, a ciężko doszukać się jakiejkolwiek ich polskiej recenzji. Stawiam na cierpliwość i robię swoje. Co można zrobić innego.


Od siebie dodam, że Marcin oprócz tworzenia zajmuje się również masteringiem utworów innych wykonawców we własnym studiu: http://plugaudiomastering.com" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
noi2er
Pad2
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2013, o 20:25

Marcin Cichy - dla mnie niedościgniony wzór w dziedzinie jazz'u, samplowania oraz mixu i masteringu. Pokłony ;)
Mózg to despocja, interakcji plantacja. Nerwy, manewry, mętlik, fiksacja pojęć. Pa-pa-paranoja ludzka istoto-to-ta dwa my i pokoje.
Awatar użytkownika
dudi
Pad16
Posty: 7397
Rejestracja: 7 sty 2013, o 18:26

W 100% się zgadzam :)
Awatar użytkownika
noi2er
Pad2
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2013, o 20:25

A jest szansa na wywiad z Igorem? ;)
Mózg to despocja, interakcji plantacja. Nerwy, manewry, mętlik, fiksacja pojęć. Pa-pa-paranoja ludzka istoto-to-ta dwa my i pokoje.
Awatar użytkownika
dudi
Pad16
Posty: 7397
Rejestracja: 7 sty 2013, o 18:26

Mam nadzieję, że tak, bo czynię kroki w tym kierunku, ale to czas pokaże :)
Aspro
Pad1
Posty: 73
Rejestracja: 17 gru 2015, o 20:39

Legenda z której warto czerpać inspirację. Oryginalny w tym co tworzy.
ODPOWIEDZ