Strona 1 z 1

Numark tt-100 problemy

: 05 sty 2014, 09:00
autor: rebib
Cześć,
jakiś czas temu kupiłem sobie Numarka tt-100 na swój pierwszy gramofon. Chce żeby mi służył głównie do zgrywania sampli i hobbystycznego słuchania muzyki :) O skreczu póki co nie myślę.
Ale nie wiem dlaczego, kiedy chce coś zsamploować z gramka to jakość jest tak tragiczna że nic nie wycisnę. Nagram później próbkę i wrzucę. Mam wzmacniacz MONACOR SPR-6 do gramofonu i podłączany jest do focusrite 2i4
W czym może być problem? Złe ustawienie ramienia? Anti skating (nie mam płyty testowej i nie mogę ustawić anti skatingu)?, kable? wzmacniacz? Igła?
Proszę o pomoc. Może wiecie jak ustawić anti skating bez płyty testowej?
Zdr.

Re: Numark tt-100 problemy

: 05 sty 2014, 09:59
autor: Ende
nie musisz mieć płyty testowej, ustaw minimalną wagę ramienia, powiedzmy 0.5g. Teraz ustawiaj anti-skating. A co do reszty, może przydałoby się kupić nowe kable? :)

Re: Numark tt-100 problemy

: 05 sty 2014, 10:16
autor: rebib
Kabli RCA odchodzących od gramofonu nie zmienię raczej nie? Ale te odchodzące od wzmacniacza do interfejsu jak najbardziej mogę. Jak mam poznać minimalną wagę ramienia? Możesz jakis tutorial wrzucić? :)
Zdr

Re: Numark tt-100 problemy

: 05 sty 2014, 12:42
autor: dudi
Masz przeciwwagę na końcu ramienia - z jednej strony igła, a z drugiej ciężarek.

Podstawą przy wszelkich ustawieniach jest postawienie gramofonu na równej powierzchni, żeby ramię nie kiwało się właśnie przez to. Potem ustaw antyskating i odkręć przeciwwagę na zero.

Pierwszym krokiem jest zbalansowanie ramienia - przenieś je pomiędzy talerz i stopkę i ustaw tak, żeby ustało w poziomie - równolegle do talerza. Z tą częścią możesz mieć trochę problemów, ale dokręcaj przeciwwagę do skutku i uważaj żeby igła nie uszkodziła się o talerz gramofonu.
Jak już to ustawisz to plastikowe kółko ze skalą przekręć na zero - żeby faktycznie na wypoziomowanym ramieniu skala wskazywała to zero, czyli zerowy nacisk.

Teraz musisz ustawić nacisk tak, żeby odpowiadał ustawieniom producenta wkładki i zasadniczo antyskating powinien mieć taką samą wartość jak nacisk, bo jego wartość jest skorelowana właśnie z siłą nacisku ramienia na płytę.

Masz też quick video obrazujące mój opis i cały proces kalibracji:
[youtube]id7xXUs-cho[/youtube]