MPC-forum.eu Your Music Production Center

KaKKuK vs Slajd

Czyli nasze pytania zadawane znanym i mniej znanym artystom.

przez KaKKuK » 11 sty 2015, o 00:02

Trzecim producentem który odpowiedział na zestaw kilku pytań był gdański producent Slajd. Znany przede wszystkim dzięki płycie "Late Night Sounds vol.1" która ukazała się w zeszłym roku.

KaKKuK: Napisz kilka słów o swoich początkach. Zaczynałeś od 90 bpm czy też od zawsze ciągnęło Cię do czegoś wolniejszego?
Slajd: Pierwszy swój bit zrobiłem w czerwcu 2012, zaczynałem chyba jak każdy, czyli od samplowanych produkcji, tempo ok 80-90 bpm, czasami dogrywałem gitarę albo pianinko, a klimatami okołocloudowymi zainteresowałem się jakieś półtora roku temu po przesłuchaniu Instrumentals vol. 1 od ka-meala, do tej pory jedna z moich ulubionych płyt.

KaKKuK: Czy masz jakieś zainteresowania które stawiasz u siebie na równi z muzyką?
Slajd: Może nie na równi, ale np. bardzo interesuję się polityką, religią, lubię czasem obejrzeć dobry film, przeczytać dobrą książkę, jednak muzyka to dziedzina, która zawsze będzie dla mnie najbliższa i zawsze będę jej poświęcał najwięcej swojej uwagi.

KaKKuK: W styczniu ma się ukazać fizyczna wersja "Late Night Sounds vol.1". Niedawno pisałeś że chwilowo odpuszczasz samplowanie. Kiedy więc można się spodziewać kontynuacji LNS?
Slajd: Potrzebuję chyba jakiegoś przypływu natchnienia, ostatnio u mnie z tym słabo, a chciałbym, żeby każdy mój kolejny bit był lepszy od poprzedniego. Dlatego też nie chce deklarować niczego z góry, zapewne kontynuacja ukaże się w tym roku, ale jeżeli materiał będzie słaby, to po prostu nie puszczę go wcale.

KaKKuK: Wiadomo już że kolejna płyta będzie nieco inna niż to do czego zdążyłeś nas przyzwyczaić. Jest szansa na uzyskanie od Ciebie nieco szczegółów na temat tego projektu czy też chcesz wszystkich zaskoczyć?
Slajd: Będzie dużo gitary, czyli instrumentu z którym jestem mocno związany. Ostatnio strasznie zajarałem się Dream Koalą, na albumie pewnie będzie to słychać. Ale też nie żebym porównywał się do niego czy coś. Poza tym chciałbym wpleść w te moje bity jeszcze więcej elementów dubstepu, na pewno produkcje będą o wiele bardziej urozmaicone niż na LNS vol. 1.

KaKKuK: Rozmawiałem o Twoich produkcjach z paroma kumplami i co do jednego byliśmy zgodni - 2015 może być dla Ciebie dokładnie tym czym dla ka-meala był 2014. Jak się odniesiesz do takich opinii? Czujesz że to może być coś w rodzaju przełomu?
Slajd: Bardzo mi miło coś takiego czytać, jednak uważam to za trochę nierealne. Producentów w naszym kraju jest cała masa i naprawdę ciężko jest się wybić, a Kamil cloudy zaczął robić jeszcze zanim w Polsce były one jeszcze tak znane, więc gdy zaczęła rosnąć fala zainteresowania takimi bitami on miał już swoją renomę, świetne instrumentals vol. 1, współpraca z Bonesem, Quebonafide, itp. Poza tym nie uważam moich produkcji za jakieś szczególnie wybitne, a już na pewno nie tak by zasługiwało to na taki sukces jak w przypadku ka-meala i nie ma w tym wcale udawanej skromności.

KaKKuK: Jako że 2014 już za nami i można pokusić się o małe podsumowania, wymień Twoje top3 płyt mijającego roku (niekoniecznie rapowych).
Slajd: Z jakichś takich mega przełomowych płyt, to nic w minionym roku za bardzo nie wyszło, ale jeżeli już mam wybierać, to na pewno "The age of reason" Gramatika, "Everyday Robots" Damona Albarna i "Czasoprzestrzeń" Hadesa i Emade.

Late Night Sounds vol.1 można pobrać za darmo stąd:
http://przeklej.org/file/DFB2gU/Late.Night.Sounds.vol..1.rar

FB: https://www.facebook.com/SlajdBeatz?fref=ts
YT: https://www.youtube.com/channel/UCJH3GDeLBAjJhetqjTYsNRA
SC: https://soundcloud.com/slajd/sets/late-night-sounds-vol-1
Avatar użytkownika
KaKKuK
Pad1
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2014/02/05
Lokalizacja: Rzeszów
MPC: 2500SE
DAW: FL Studio 11

Powrót do Wywiady