MPC-forum.eu Your Music Production Center

MPC 1000 Wood panel

Opisy i pomysły napraw i modyfikacji MPC.

przez matzem » 30 paź 2019, o 08:57

Witam,
robię dla siebie panele drewniane na bok MPCtki. Będzie ktoś zainteresowany kupnem takiej modyfikacji dla siebie
Obrazek
Ktoś chętny, cena do ustalenia po zrobieniu prototypu (napewno korzystna)
matzem
Padawan

przez totepady » 30 paź 2019, o 17:27

I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
totepady
Admin

MPC: tak
Sampler: też
Kontroler: mam
DAW: FL / ABTN

przez matzem » 31 paź 2019, o 18:34

Co ma wnosić filmik z elementami do druku 3d. Ja mówię o wyrobie w drewnie.
matzem
Padawan

przez totepady » 31 paź 2019, o 19:53

a gdzie masz napisane że to jest do druku 3d ?
rozłożę ci to na czynniki pierwsze:

linijka 1:
NAH... - non-standard spelling of NO, used in representing southern English (especially cockney) speech.
Emotki sugerujące usmiech lub żarcik.
razem wszystko złożone do kupy formuje pierwszą część odpowiedzi na twoje pytanie czyli: JA (w domyśle), nie hahaha

Linijka 2 uzasadniająca przeczącą odpowiedź:

znajduje sie tutaj link do filmiku w którym częściowo uzasadniam iż w związku z tym że posiadam kilkadziesiąt projektów z częściami / panelami itd. do różnego rodzaju sprzętu począwszy od MP1000 poprzez 2500, różnego rodzaju syntezatory, racki, fadercapy, knobsy itd. , (JA) nie jestem zainteresowany i jak udało ci się (dobrze) zaobserwować , widnieją tam elemnty które między innymi można wydrukować korzystając z poliaktydu (PLA), terpolimeru akrylonitrylo butadieno styrenowego (ABS) lub politereftalanu etyleno glikolowego (PETG) gdzie każda z metod jest jedną z najmniej efektywnych form uzyskania finalnego projektu. Mój problem polega na tym iż nigdzie nie napisałem że nie jestem zainteresowany bo MOGĘ SOBIE WYDRUKOWAĆ, a oprogramowanie użyte w tym filmie w edużej mierze jest używane do tworzenia ścieżek oraz g-code'ów dla wykrawarek i maszyn cnc. Ponieważ oprócz dwóch drukarek 3D posiadam dwie obrabiarki CNC (800x600 oraz 1000x1000) z wystarczająco mocnymi (1kW) wrzecionami oraz stepperami (nema23 i nema24) aby efektywnie obrabiać drewno, aluminium czy stal miękką to powyższy filmik jednak jakoś ma się do zapytania czy jestem zainteresowany.
Myślę że ta odpowiedź wyczerpała wszystkie pytania a w razie czego służę pomocą i mogę w każdej chwili załączyć kolejny filmik obrazujący jak wygląda proces tworzenia G-code'u dla maszyny CNC oraz sam proces tworzenia takiego panelu.
w razie jakichkolwiek pytań proszę się nie krępować i walić śmiało a ja będę rad i kontent by służyc pomocą :D :D :D

----
wyprzedzając kolejne pytanie: skoro nie jestem zainteresowany to po CH**j się odzywam - wyjaśniam:
to forum umarło śmiercią półnaturalną lata temu, a ja zabrałem się za wskrzeszanie go dokładnie dzień przed twoim postem i jestem prawdopodnie jedną z z 5, może 6 osób które jeszcze tu zaglądają (pracuję nad tym by to zmienić). Stwierdziłem wiec że lepiej coś napisać i podtrzymywać warte uwagi wątki do momentu aż rozbujam to forum na nowo. Co do formy mojej odpowiedzi - poczytaj to forum wiecej a zrozumiesz....

Z wyrazami szacunku- Administracja :D :D :D

do wszystkich innych:
brakowało wam tego nie ? :D :D :D
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
totepady
Admin

przez bizon » 31 paź 2019, o 21:41

A mogłem w tym czasie jakiś dobry brejk wysamplować ;) za karę wisisz mi drewniane panele do 4000 :D
bizon
Pad6

MPC: 4000, Live
Sampler: S950, S3000, ASR 10
Kontroler: Poza Kontrolom
DAW: Harrison Mixbus

przez matzem » 31 paź 2019, o 22:39

Jeśli tak będą wyglądać odpowiedzi na jednozdaniowe posty to polubiłem to Forum nawet z ilością 5 użytkowników. Co do drewna to w poniedziałek znajomy będzie próbował wyfrezować prototyp. Na pewno pochwalę się finalna wersja.
matzem
Padawan

przez totepady » 31 paź 2019, o 23:04

bizonq - myślałem że masz już bo coś mi się ostatnio wyświetliło u ciebie o jakichś endcapach :niepewny:
totepady
Admin

przez bizon » 1 lis 2019, o 22:55

Do Live nabyłem drewniane boczki. Calkiem fajnie razem się komponuje i lepszy kąt pracy z maszyną jak siedzi na biurku.
bizon
Pad6

przez matzem » 16 lis 2019, o 19:22

Gotowe
Obrazek Obrazek Obrazek
matzem
Padawan

przez Bitmejkerrr » 17 lis 2019, o 16:05

Jaki koszt ?
Bitmejkerrr
Padawan

przez nameoko » 17 lis 2019, o 17:47

strasznie grube te boki, taki vintage 50's :(
jak one się trzymają wogóle ?
nameoko
Padawan

przez bizon » 17 lis 2019, o 22:04

Kozacko wygląda. Mnie się bardzo podoba. Do MPC 4000 dasz radę zrobić?
bizon
Pad6

Powrót do DIY