Page 1 of 1
MPD18 nie reaguje
Posted: 19 May 2016, 15:27
by yopietri
Wracam dzisiaj ze szkoły, siadam do biurka z głodem zrobienia jakiegoś bitu. Odpalam DAW (FL 11) podłączam MPD18, wrzucam chopy do wtyczki FPC i klikam learn = LIPA
Dosłownie lipa bo FL nie chce przypisać w FPC pada od MPD. Kontroler działa i FL Studio widzi go (Enable jest a gdy naciskam jakis pad to w lewym górnym rogu zaświeca się pomarańczowa ikona więc niby git) Niestety nie potrafi odegrać dzwieku i nie reaguje na nacisk padów (mimo że FL go widzi i pokazuje że naciskam)
Komputer był restartowany, nie pomogło itd.
yo
Re: MPD18 nie reaguje
Posted: 20 May 2016, 08:05
by MadBullBeats
Asio masz źle skonfigurowane lub Ci się poprzestawiało często tak miałem na pirackim FL wejdź w - Audio = Panel ASIO i tam pobaw się ustawieniami - wiem że na 99% to o to chodzi
Re: MPD18 nie reaguje
Posted: 21 May 2016, 15:07
by yopietri
MadBullBeats wrote:Asio masz źle skonfigurowane lub Ci się poprzestawiało często tak miałem na pirackim FL wejdź w - Audio = Panel ASIO i tam pobaw się ustawieniami - wiem że na 99% to o to chodzi
Troszke lipa bo nic nie pomaga. W FL 11 w sumie asio jest mega mało skomplikowane wiec nie mam gdzie sie pobawić
Re: MPD18 nie reaguje
Posted: 21 May 2016, 15:19
by MadBullBeats
A dzwięk masz w Fl ogólnie ?
Re: MPD18 nie reaguje
Posted: 22 May 2016, 10:59
by yopietri
MadBullBeats wrote:A dzwięk masz w Fl ogólnie ?
Wszystko działa, normalnie git jest tylko że FL nie reaguje na nacisk padów od MPD

Re: MPD18 nie reaguje
Posted: 22 May 2016, 11:12
by MadBullBeats
Fpc ma dwa banki A i B a Mpd 3 banki A B i C sprawdz na którym banku masz sample w Fpc ?Napewno nie masz włączonego mute ?Skoro dioda midi na Fl mryga znaczy,że coś nieświadomie zjeeeebałeś,a zrób tak wrzuć na patern jakiś kick snare czy hat i zobacz czy mpd reaguje?
Re: MPD18 nie reaguje
Posted: 22 May 2016, 11:22
by yopietri
MadBullBeats wrote:Fpc ma dwa banki A i B a Mpd 3 banki A B i C sprawdz na którym banku masz sample w Fpc ?Napewno nie masz włączonego mute ?Skoro dioda midi na Fl mryga znaczy,że coś nieświadomie zjeeeebałeś,a zrób tak wrzuć na patern jakiś kick snare czy hat i zobacz czy mpd reaguje?
na fejsbuku Ci napisze zaraz
Re: MPD18 nie reaguje
Posted: 22 May 2016, 12:49
by MadBullBeats
Może problem jest w płytce której nie otrzymałeś ?Ale przecież Ci działało więc nie wiem...