TUrbo SPAMownik

czyli pierdzioszenie o szopenie
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

Po pierwsze to bawiłem się nim juz wiele razy i tak jak napisałem wcześniej postawiłem na niego z pełną świadomościa jego zad i walet (w które konstrukcja tez sie wlicza) ;). Po drugie - nie jestem typem (czasami żałuję) człowieka zachwycającego sie swoim nowym nabytkiem, chodzącego głaszczącego i dmuchającego na nową klawiaturę czy coś w tym stylu. Dla mnie jest to najnormalniejsze narzędzie pracy i możesz nie wierzyć ale daję sobie rękę uciąć że od dnia nr1 np. pady w FA przejęłyby funkcję podstawki pod kawę lub dania gorące, a na 100% juz w pierwszym tygodniu pewnie troszkę by mi sie na niego tej kawy "ulało" :D :D :D. Ponieważ obecnie jestem na kupnie nowej klawiatury (MPK jest wtrakcie operacji wszczepiania MPC'ki :D :D :D) oraz w związku z tym wszystkim powyżej, nie widzę powodu dla którego miałbym kupować coś w rack'u lub po prostu przepłacać za funkcje których nie bedę wykorzystywał (np. większa polifonia integry,arpeggia itd..) skoro moge mieć to samo a nawet wiecej za 3/4 ceny.
Mniej więcej z tego samego powodu mam np. Maschine v1 a nie Studio które nie wprowadza nic oprócz dwóch ekranów na których mogę zobaczyć sekwencer którego nawiasem mówiąc ni !@#$%^&* nie potrzebuję bo mam Msch wpiętą w Abletona. Skoro soft jest identyczny w obydwu przypadkach to po co mam płacić za funkcje których nie bede używać ? :/ Tak samo było u mnie z Push'em gdzie (o ja głupi) napaliłem sie kupując jednego w preorderze a potem bujając sie z kilkoma innym (wszystkimi tak samo !@#$%^&*) oddałem go w końcu do sklepu.
gdyby nie PXT Live Plus i PXT General do w życiu bym go nie kupił drugi raz...
Wracając do samej budowy to nie napalałbym się na to że w przyszłości zobaczysz jakieś "czołgi" ze stajni Yamahy, Korga bądź samego Rolanda (no może jeszcze max jedna generacja wyjdzie) z prostego powodu: technologia idzie do przodu, postepuje masowa miniaturyzacja komponentów, firmy walczą o każdego klienta a głównym środkiem tej walki jest cena którą możesz przyciąć między innymi na etapie produkcji. Strzałem w stopę byłoby wypuszczenie Metalowego bydlęcia które w 3/4 jest puste w srodku z dowalonymi odważniczkami dla zachowania wagi - jedna taka nasza kochana firma !@#$%^&* już dużym półpustym kontrolerem z grubą metalową podłogą ehehehhe :D :D :D.
Co do samego keybed'a to mam mieszane uczucia bo z jednej strony chciałbym pełne klawisze (chociaż już mi to mija powoli) a z drugiej strony wiem że są one conajmniej niepraktyczne jeżeli nie jesteś średnio wprawionym pianistą lub nie możesz sobie pozwolić na opóźnienia spowodowane akcją młoteczka przy szybszych riffach syntezatorowych (możecie się kłócić ale to naprawdę da się odczuć) - jednym słowem czasem na tor lepiej wziąść pierwsze lepsze sportowe auto niz wygodnego 4x4 :D :D :D.
Ja jednak zostaje przy FA06...
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
TataDenata
Pad5
Posty: 507
Rejestracja: 04 lis 2013, 20:12

A wracając do "komplita"... chcesz brać 9'tkę? Wtyki też od skurczysyna kosztują, ja póki co jestem zmuszony do kupowania ich w zatoce... ;/
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, 20:00 przez TataDenata, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.facebook.com/mrtatadenata" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
https://soundcloud.com/tatadenata-ojciec" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
https://soundcloud.com/tatadenata/" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

nie...czekam na 10 - przejście z 8U do 9U nie daje praktycznie nic...
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
pietruh
Pad12
Posty: 2972
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:07

A co powiecie o Rolandzie Juno-G?
We can play in the graveyard
Dream about joining in
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

paradoksalnie dużo lepszy niż Gi a na pewno wart swojej ceny ;).
Przez jakiś czas wahałem się pomiędzy G a Nord'em (chyba nawet z dudim o tym gadałem :niepewny: ) ale że potrzebuję szybkich bread and butter'ów do szkiców to padło na FA :/

EDIT:
jedyna wada G i Gi to padające wyświetlacze... - bez kitu - rosyjska ruletka, jak ci przez pierwsze trzy-cztery miechy nie padnie do będzie świecił do usranej śmierci.
Swoją drogą to jest bardziej syntezator niż rompler więc nie oczekuj od niego supernatural pianinek czy partii smyczkowych :/
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
pietruh
Pad12
Posty: 2972
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:07

A wiesz może jak z samplowaniem na tym juno g?
We can play in the graveyard
Dream about joining in
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

[youtube]bbWAGASXqXc[/youtube]
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
pietruh
Pad12
Posty: 2972
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:07

Już to widziałem :P Wiem, że się da, ale nie wiem jak to dokładnie wygląda. Czy można przypisać do klawiatury, i stworzyć np. własny drum kit, albo czy można po prostu zrobić na tym samplowany bit jak na mpc? Jak ktoś coś wie to miło by było gdyby się podzielił informacjami.
We can play in the graveyard
Dream about joining in
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

Przecież w tym video typ doskonale obkasnia co i jak
Awatar użytkownika
pietruh
Pad12
Posty: 2972
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:07

Dobra już wiem ocb :P
I jak zdania do lutego nie zmienię to biorę to :D
We can play in the graveyard
Dream about joining in
Awatar użytkownika
OBRcws
Pad7
Posty: 894
Rejestracja: 04 lis 2013, 14:26

Ja tam się nie spinam przyznając się otwarcie że mam !@#$%^&* na punkcie kupowania sprzętu i samo jego wyszukiwanie, porównywanie i cała ta otoczka już samo w sobie mnie kręci jak cholera... I o ile nie głaskam ani nie chucham na swój sprzęt to nie widzę żadnego wstydu w tym że lubię żeby był zadbany i służył dzięki temu jak najdłużej. I o ile owszem są to narzędzia do robienia muzyki to jak dla mnie nie sprowadza to ich do poziomu młotka czy kombinerek, a tym bardziej podkładki do kawy itp. Wolność Tomku w swoim domku i każdy do tego podchodzi jak mu się podoba i cacy, ale dla mnie studio to jest jednak coś więcej niż tylko miejsce do dziabania muzyki i siekania sampli, a w dużej mierze też swojego rodzaju ucieczką od spinek dnia codziennego itp. Odpalam sprzęt i znikam... I lubię jak wszystko ma swoje miejsce i całość stwarza mi klimat do relaksu przy dalszej nauce. Można się nabijać do woli że niektórzy bardziej się masturbują nad samym wyglądem studia ale dla mnie jego cały klimat i vibe jest w !@#$%^&* istotny.

A co do konkretnych urządzeń to niestey często się nie da wybrać tego czego się szuka za pierwszym razem i metodą naturalnej ewolucji studyjko rozwija się własnym torem i na zasadzie prób i błędów.... Po to między innymi zrzeszamy się na tego typu forach żeby móc porównać opinie różnych użytkowników.

Niemniej jednak jako fanboy zabawek od Rolanda - FA byłem mega zawiedziony, a że Integre już mam to jak dla mnie zmiana nie miała żadnego sensu... Chociaż przyznaje że FA 08, poza tym że słynne Ivory Keys nie do każdego zadania się nadają (tak jak pisał TTP młoteczki są sporo wolniejsze od sprężyn) jest mega zajebistym kompromisem funkcjonalności w stosunku do ceny (G8 jeszcze do niedawna kosztował 2 i pół raza drożej nowy) i wielu osobom na pewno przypasuje.... Ja już prędzej bym kupił Rolanda A88 z tą samą klawiaturą jako MIDI do Integry który jest o połowę tańszy od FA.

Ja teraz ogólnie rozkminiam zakup Rolanda V-Synth XT rack do zabawy z niby-syntezą albo jakiś Nord rack ewentualnie i jakieś sprzętowe analogi do polerowania finalnie mixu... Możliwe że Art Pro VLA II na start wjedzie do kompresji finalnej... Ale jak już wcześniej pisałem - to ja mam !@#$%^&* i tyle ;) ;) ;)

PS. TTP bynajmniej to nie jest żaden pocisk w twoim kierunku... Każdy ma swoje spojrzenie jak widać i różnorodność tych opinii pozwala nam sobie piknie podyskutować ;) Yo!

PS 2. Juno G testowałem w sklepie w Yorku i pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne... Brzmienie zajebiste i wykonanie jak to w starej dobrej szkole robienia instrumentów. Nie było za bardzo jak w szczegóły się wbić niestety.
https://www.facebook.com/centrumwolnegostylu" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
https://www.facebook.com/obr.cws" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
https://soundcloud.com/obr-1" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
siemasz3
Pad6
Posty: 676
Rejestracja: 19 kwie 2014, 12:31

a jak ja napisze ze tak dbam o swoj sprzet ze nawet w pady od mpc staram sie nie bic za mocno zeby ich nie uszkodzic i paznokcie musza byc w odpowiednim stanie zeby czasem czegos nie zadrapac? ze staram sie aby sprzet ktory kupuje nie tylko mial to co trzeba, ale i wygladal ladnie? ze jest regularnie odkurzany bo gram kurzu psuje estetyke? jak kolega wyzej napisal cala ta otoczka to juz jest cos niesamowitego
https://soundcloud.com/maciek1982" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

hehehe
no przecież gdyby wszyscy byli tacy sami to by troche nudno było no nie ?

Widzisz...ja mam tak (podobno daje się to często zauważyć) że każdy nowy sprzęt czy tam nowinka techniczna jest u mnie na dzień dobry na straconej pozycji i jakąkolwiek pozycję w jakiejś tam mojej hierarhii musi sobie jakoś wypracować heheheh.
Trudno mi to jakoś opisać dokładniej ale tak jakoś już ze mną jest że....hmmmm... to jest jak z tym znanym podziałem gdzie ludzi dzieli się na tych co widzą szklankę w połowie pustą lub w połowie pełną, a mnie nie przypiszesz do żadnej grupy bo ja podświadomie najpierw zastanawiam się czy woda w tej szklance nie jest zatruta, i czy mogę tą szklankę użyć do czegoś więcej niż do trzymania wody :D :D :D
Też uwielbiam porównywać, czytać, oglądać i bawić się wszystkimi możliwymi wynalazkami ale mam coś w sobie z takiego kurna nie wiem....hipstera(?) ahahah - dla mnie wszystko już gdzieś było i wszystko jest niedorobione, dopóki mnie osobiście nie spasi :D. Ze swojego domu wyzbyłem się wszystkich sprzętów których nie używam (wiem, wiem..ciągle pisze że mam wchuj kontrolerów ale....czasem się nimi bawię :D) i w zasadzie ciągle poluję na tego świętego graala, którego i tak nigdy nie znajdę bo po prostu ten wymarzony graal nie ma racji bytu. Jedynym sprzętem który teraz obecnie posiadam a który nie ma jakieś stricte określonej funkcji jest...MPC. Bez kitu nie wiem czemu ją trzymam - po prostu ma to coś w sobie co nie pozwala mi się jej pozbyć pomimo tego że mogę ją w każdej chwili zastąpić czymkolwiek :/
Weźmy np. wszyskie AKAI z serii S - dobrze wiesz OBR (zresztą każdy kto mieszka w UK) że...nie chcę uchodzić za jakiegoś burżuja czy coś, ale 40'stoma funtami można sobie dupę podetrzeć i więcej to wydajesz w Asdzie na cukierki, więc zbudowanie sobie w studiu rack'a i nazwanie go "akai history" to kwestia kilku tygodni. Ja nie mam ani jednej eski bo poprostu żadna eska nie ma dla mnie "tego czegoś" lub po prostu nie spełniałaby jakiejśtam określonej funkcji. Nie znaczy to że nie jaram się starymi bitami lub brzmieniem jaki one produkują, po prostu nie jest to typ młotka którego chciałbym użyć do wbicia danego gwoźdźia :/. Dobra, do sedna, w zasadzie to piszę te wszystkie pierdoły tylko po to żeby zobrazować dlaczego lepiej czuję się tutaj:

Obrazek

podczas gdy większości ludzi łapie zajawkę tutaj:

Obrazek

tak czy siak, tacy ja ja też są potrzebni, zobaczymy do kogo na kolanach przyjdziecie jak będzie trzeba styki wymienić :D :D :D
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
siemasz3
Pad6
Posty: 676
Rejestracja: 19 kwie 2014, 12:31

totepady pisze:MPC. Bez kitu nie wiem czemu ją trzymam - po prostu ma to coś w sobie co nie pozwala mi się jej pozbyć
nie mozna tego bylo lepiej ujac... ostatnimi czasy robi u mnie tylko jako rozgaleznik midi outow z jednej klawiatury sterujacej do dwoch modulow. duzo mniej z niej juz korzystam niz wczesniej i jestem w stanie sie bez niej obejsc ale nie chce sie chyba z nia rozstawac. za jakis czas jak wroce z urlopu to raczej kupie Elektrona i wtedy zobaczymy jaki bedzie moj stosunek do MPC
https://soundcloud.com/maciek1982" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
OBRcws
Pad7
Posty: 894
Rejestracja: 04 lis 2013, 14:26

Zgadzam się z Tobą... Różnorodność zdań i konstruktywną debata jest jak najbardziej pożądana. I z tymi stykami w sumie uderzyłeś w sedno gdyż ja właśnie nie jestem tym typem co się za wymianę styków weźmie i pralki do Akai raczej nie wsadzę... ;) dlatego przekonany jestem że jeszcze nie raz zaświecę halogenem z twoim logiem w chmurę co byś przybył na ratunek ze swym srubokrętem i turbomózgiem ;) hehehe

A propos.... Skąd wziąłeś fotkę mojego studia na dolnym obrazku? ;) (tyle straconej przestrzeni na regały hah..)
https://www.facebook.com/centrumwolnegostylu" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
https://www.facebook.com/obr.cws" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
https://soundcloud.com/obr-1" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
siemasz3
Pad6
Posty: 676
Rejestracja: 19 kwie 2014, 12:31

co chlop wyprawia na OP-1
[youtube]ZymMVIpmS38[/youtube]
https://soundcloud.com/maciek1982" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

Oglądaliście dzisiaj na kanale Asfalt Rec Marco Polo na żywo?
Awatar użytkownika
siemasz3
Pad6
Posty: 676
Rejestracja: 19 kwie 2014, 12:31

Nie ;)
https://soundcloud.com/maciek1982" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
pietruh
Pad12
Posty: 2972
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:07

DirtyDrumzStudio pisze:Oglądaliście dzisiaj na kanale Asfalt Rec Marco Polo na żywo?
Wszedłem około 20:18 i posiedziałem 2-3 minuty. Myślałem, że będzie ciachał sample, ciskał bity, a tu jakiś podkład leciał już z macbooka i tylko raz po raz coś trzasnął na mpd 18.
We can play in the graveyard
Dream about joining in
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

Bo to był set stricte djski gdzie pokazywał stare jak i nowe beaty ktore beda na najblizszych realesach
ODPOWIEDZ