TUrbo SPAMownik

czyli pierdzioszenie o szopenie
Awatar użytkownika
MadBullBeats
Pad6
Posty: 722
Rejestracja: 10 cze 2014, 16:38

Laptopa z domalowanymi padami :D i po sprawie
Awatar użytkownika
MARKOWY
Zwycięzca Ligi Bitów
Posty: 308
Rejestracja: 21 sty 2014, 14:31

jest prostsze rozwiązanie, kup MPC ;D
https://soundcloud.com/markowe-bity" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Ende
Pad10
Posty: 1716
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:26

Wam łatwo mówić, bo macie pracę, ja jestem jeszcze w techbazie.

P.S. ADMIN/MOD WEŹ NO PRZERZUĆ MÓJ POST POD GRAFIKĄ DO OFFTOPICU. TAM SE POGADAMY.
Awatar użytkownika
MadBullBeats
Pad6
Posty: 722
Rejestracja: 10 cze 2014, 16:38

Dla tych co kochają samplery :D [youtube]JeF5ozW--wE[/youtube]
Awatar użytkownika
pietruh
Pad12
Posty: 2972
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:07

BBCODy Klijent :D
A ten track to już kilka razy widziałem i za każdym razem tak samu się śmieję :D
We can play in the graveyard
Dream about joining in
wolfset

Większość forumowiczów już od berbecia jarała się pewnie rapsami i bitami. Ja osobiście się przyznam, że od dzieciaka słuchałem innej muzy ;) jako dzieciak byłem katowany przez staruszka raczej Grechutą czy Kaczmarskim. Jak trochę podrosłem to się strasznie jarałem polskimi kapelami jak Illusion, Proletariat czy Hey. I powiem wam tak szczerze, że strasznie szkoda, że na dziś polskiej scenie hiphopowej strasznie brakuje mi ludzi którzy potrafią pisać teksty z taką mocą, dawać koncerty z taką charyzmą.
Piszę to bo po prostu płakać mi się chce jak słucham typów pokroju quebonafide, fejz czy oskar z problemem. Przecież rap to mocne śpiewanie o tym co nas otacza, co jest istotne, prosty, mocny przekaz.
Ale powiem wam, że mam z tamtych czasów dużo kaset, niekoniecznie przegrywanych ;) kiedyś powycinam z nich sampelki, ale jeszcze nie dziś i nie jutro, nie ten skill i zbyt się boję to popaprać sprawę ;) Powiem wam w tajemnicy, że nigdzie nie znadziecie takiego brzmienia stopy jak w polskim rocku z końca lat 80 i początku 90. A te basy :D tłuste Notorious ;)
Na koniec rzucę kilkoma klipami, sami zrozumiecie o co mi chodzi ;)
Najpierw tekstowo :
[youtube]Cn2eH8ffsSY[/youtube]
[youtube]_tI_RwlmY0A[/youtube]
Teraz coś z samplami ;)
[youtube]04AyD2oCu28[/youtube]
[youtube]55YbiNmtQus[/youtube]
[youtube]T9siMdDQtY4[/youtube]
[youtube]4PHIEzYBOxo[/youtube]
Sorrki za takiego długaśnego offtopa :)
Ende
Pad10
Posty: 1716
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:26

Piszę to bo po prostu płakać mi się chce jak słucham typów pokroju quebonafide, fejz czy oskar z problemem.
Ale proszę mi tu nie porównywać Q z jakimś łakiem typu fejz. Ezoteryka nie jest tak dobra jak eklektyka, z tym się mogę zgodzić, ale nie jest też jakimś dziełem wybitnym.

Jeżeli chodzi o przekaz to "płakać mi się chce". Serio ludzie potrzebują tego przekazu by żyć? Wyzywają braggę, że nie ma przekazu i jeb,ać. Serious?

[youtube]VttHk4KF1KM[/youtube]

1. Technika:
Energia rozsadza mnie, jakbym zjadł granat,
A mam w planach zamach na rap -Dawaj guna mi i sto kul
Pozostawiam ciała w ranach, jak katana samuraja
Potem wsiadam do tomcata, ty mów mi Tom Cruise

2 pierwsze wersy - rym czterokrotny
2 kolejne wersy - dwókrotny

W dodatku mamy tutaj rym ABAB, co często się nie zdarza.

2. Analiza:
1 wers - wiadomo
2 wers - nawiązanie do komiksu "100 bullets", dodatkowo Rip nagrał trylogię "100 Linijek szaleństwa"
3 wers - odniesienie do 4 wersu - katana występuje w filmie "Ostatni Samuraj", w którym gra Tom Cruise
4 wers - "Tomcat" - myśliwiec. Tom Cruise był właśnie pilotem takiego myśliwca.

A to tylko 4 pierwsze wersy.

Po tym wszystkim powiedz mi, że "bądź prawilny, nie sprzedaj się, jaraj zioło" ma więcej przekazu.

<poślady spięcie="0"/>
Przecież rap to mocne śpiewanie
Za to śpiewanie to zaraz jakiś świr urwałby Ci jajca. Będzie krzyczał "HIBHOB TO RAPOWANIE A NIE ŚPIEWANIE". No i wszystko by się zgadzało, tylko rap to gatunek muzyczny, a HipHop to 5 elementów. W społeczeństwie jest mentalność typu: "Nie znam się, ale się wypowiem", bo ludzie są głupi i wszystko chłoną jak gąbka.
wolfset

ziom ty poważnie ?? :D
nie dla mnie polskie rapsy to np
[youtube]cjPg1Pii1RM[/youtube]

A quebonafide to sezonowy plastik, wypromowany dla dzieciaków tylko po to, żeby nabijać siano. Rapsy dla kasy i przechwalanie się poziomem którego wcale nie ma. Nie znam jego muzy za dobrze, tyle co kilka razy rzuciłem okiem na teledyski i szczerze powiem, że takie barachło nigdy by u mnie ze słuchawek nie popłynęło ;) Bez względu na to jak zawiłych metafor by nie użył to jest to słabe bo śpiew i tak o rzeczach z mojego punktu widzenia nieistotnych.
Aż trudno się nie zgodzić z pijanym Pihem, powiedział chłopina co mu na sercu leży.
[youtube]Pq086l4SlBk[/youtube]
Biedny quebonafide nie miał nawet jaj by pijaczkowi coś odszczeknąć.

No ale każdy szuka w muzyce czego chce. Dla mnie rap musi nieść przekaz, dla Ciebie rap to metafory skilla rapera z filmami z Tomem Cruisem .
Konflikt pokoleń ><
Ende
Pad10
Posty: 1716
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:26

A quebonafide to sezonowy plastik, wypromowany dla dzieciaków tylko po to, żeby nabijać siano.
Jestem ciekaw jakim cudem, skoro Q nie jest w żadnej wytwórni i wydawał nielegale.
Nie znam jego muzy za dobrze, tyle co kilka razy rzuciłem okiem na teledyski i szczerze powiem, że takie barachło nigdy by u mnie ze słuchawek nie popłynęło
Klipy realizował do kawałków o innym wydźwięku - nie dziwne, że Ci się nie podoba. Mi też.
Bez względu na to jak zawiłych metafor by nie użył to jest to słabe bo śpiew i tak o rzeczach z mojego punktu widzenia nieistotnych.
Tu dopiero dochodzimy do punktu, w którym chodzi o to, czy komuś się to podoba.
Aż trudno się nie zgodzić z pijanym Pihem
Pih to wack taki sam jak "Fejz". Props za "Kwiaty zła" ale potem wszystko idzie w dół - flow czy teksty.

<wideło jutub="1"/>

Sirius? A ja nie widzę powodu, by miał coś odszczekiwać. Gorsze jest raczej !@#$%^&* się na scenę i przerywanie koncertu.
Konflikt pokoleń
Lel, nie. Możesz zacząć być ateistą, bo zobaczysz, że rozwiązałeś zagadkę wszechświata. Tak samo jest z rapem. Ja już nigdy nie wrócę do "nawijki z przekazem", bo po prostu mam z tego bekę. Wszystko kręci się teraz wokół "bądź prawilny...(pisałem to już).
Awatar użytkownika
dabek
Pad5
Posty: 437
Rejestracja: 15 cze 2013, 17:04

Obywatel MC to dopiero klasyczek !
Ende mimo, że zaprzeczasz wydaje mi się też, że może to być konflikt pokoleń. Mam wrażenie po tym co napisałeś o nawijce z przekazem "bądź prawilny", że kojarzy Ci się ona z jakimś bonusem bgc, albo ch*& wie kim innym, mogę się mylić?
Z Q mam takie same skojarzenia jak Łukasz, też sprawdzałem tylko klipy bo co innego ma mnie zachęcić do sprawdzenia większości materiału, jak nie klipy, którymi artysta się promuje? Zapodaj jakieś dobre numery, chętnie sprawdze. Choć przyznam, że dla mnie nie liczy się jedynie technika bo można mieć zajebiste wersy, a nie mieć tego czegoś.
Pih moim zdaniem już dawno skończył dobrze nawijać, a największym klasyczkiem jest "Boisz się alarmów", chociaż później miał pare dobrych nawijek m.in. na SNS. Co do nowych numerów to moim zdaniem O.S.T.R ostatnio wydał zajebistą płytę, która wprowadza mnie w podobne stany jak w starych czasach. Kawałek "wampiry budzą się po 12" mogę słuchać kilka razy w drodze do roboty ;) a z nowych rzeczy w nowszym stylu w sumie leży mi płyta Kękę - "Nowe rzeczy", zamówiłem wcześniej preorder i po przesłuchaniu singla się obawiałem takiego stylu, ale po przesłuchaniu całości stwierdzam, że jest dobrze.
wolfset

Ende Ende trochę ta dyskusja mija się z celem, donikąd nie prowadzi. Tym bardziej ,l że piszesz, że nie wrócisz do nawijki z przekazem, a pewnie pierwszy ściągniesz nową płytę Ostrowskiego ;) masz z niej bekę ?? więc co śmieszy cię to o czym śpiewał np Nas czy Guru czy KRSone ?? A może takie śmieszne są "Konfrontacje", "ABC" czy "obywatel MC".
Rap został dosyć jasno zdefiniowany już dawno temu przez przez ludzi którzy popierali czynami to o czym mówili. A taki quebonafide chwali się jakim to jest kozakiem a jak go zwykły pijaczek atakuje na scenie to ucieka z podkulonym ogonem. To ma być hip hop ?? Chyba raczej pozerstwo ;) Zaznaczę jednak, że samego Piha też nie słucham, to jednak zachował się jak raper, bo jak go coś zabolało to poparł to czynem.
Zresztą sam q dobrze skwitował swoją twórczość w jednym z wywiadów: " zwrotek sprzed roku dzisiaj nie jestem w stanie słuchać". mówi oczywiście o swoich zwrotkach ;)
Czemu teksty tego zioma nie dotykają problemów społecznych albo politycznych?? czemu się potrafi tylko przechwalać ?? czy nie uważasz, że takie rapsy są nieszczere i skierowane do niewymagającego odbiorcy. Nie ma w tym ani krzty hip hopu. Do okoła dzieje się tyle ważnych rzeczy, a gość potrafi pisać tylko o tym jak to ma w planach zamach na rap i jak roz...doli innych mc a później ucieka ze sceny po byle zaczepce. To ma być rap?? Zwykła ściema i robienie z siebie pośmiewiska. Takie ziomy podszywają się pod rap, nie mają pojęcia czym jest kultura Hip Hopowa.
Na koniec proszę nie wypisuj już rzeczy w stylu
Ende pisze: Ja już nigdy nie wrócę do "nawijki z przekazem", bo po prostu mam z tego bekę.
bo obrażasz ludzi którzy śpiewają o rasizmie, wojnie, potrzebie zmian, o problemach w społeczeństwie i o ty wszystkim czego cieniasy jak quebonafide nie widzą i nie są w stanie zrozumieć.
Obejrzyj sobie kilku prawdziwych raperów którzy swoją muzyką chcą zmienić świat, a nie pie...lą trzy po trzy i nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa.
[youtube]92GOTj7ORLw[/youtube]
Awatar użytkownika
mieszkas
Pad3
Posty: 216
Rejestracja: 10 paź 2013, 17:33

Wtrącę się. Trochę z dupy. Que coś tam... on był na Kempie ostatnim zdaje się? Szedłem na jakiś koncert i chyba grał przed nim. Pamiętam, że ogarnął mnie śmiech a poczułem się jak na jakiejś imprezie techno. Byłem zmuszony stać tam jakieś 10 minut i słuchać tego bełkotu :P

Już sprawdziłem. To było przed koncertem Snaka...
https://soundcloud.com/methodic2k" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
wolfset

Już widzę koncert tego kozaka :D
O są na necie jego wolne stye
[youtube]_ILMI13V5dA[/youtube]
Dla mnie to kilka wyuczonych punchline'ów plus jakiś bełkot :/
Mam tylko jedno porównanie
[youtube]oxswhNMOJm0[/youtube]
><
EasyB
Pad5
Posty: 427
Rejestracja: 03 lut 2014, 12:26

Niekończąca się dyskusja.. Ej, mp3 czy winyle?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
Roman
Pad1
Posty: 91
Rejestracja: 26 sty 2014, 02:35

Nie jestem fanem ale kiedyś gdy występował w bitwach i nie był fejmem całkiem dobrze prezentował się na free.

Pany, mała prosba o pomoc w wycenie, po ile teraz chodzi 2000xl z max ramem i czytnikiem cf? Stan bardzo dobry, jedynie suwak nie działa co jest niestety częstym mankamentem w tym modelu..
Jest to szara wersja
a też se będę spamował pod postami :
https://soundcloud.com/rmnbeatz" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
wolfset

Z opisu ,który umieściłeś, ja bym dał 1500 do 1700 pln.
Ende
Pad10
Posty: 1716
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:26

No to lecim:
co innego ma mnie zachęcić do sprawdzenia większości materiału, jak nie klipy, którymi artysta się promuje?
Często się okazywało, że kawałki z klipami były słabsze, niż bez klipów. (u różnych artystów) Jest to więc żaden argument. To artysta decyduje, który kawałek ma mieć klip.

[youtube]HwCdbjpyDAc[/youtube]

O.S.T.R. Ma u mnie props za #Hot16challenge. Nie spodziewałem się od niego dobrego tekstu, a że jeszcze poleciał technicznie (podwójne) to tym lepiej.

Kęki props, bo jest raperem kompletnym. "Takie rzeczy" bardzo spoko.
zwykły pijaczek atakuje na scenie to ucieka z podkulonym ogonem.
Zwykły pijaczek - pih D: miał się z nim !@#$%^&* jak prawdziwy hibopowiec? Tym bardziej pijanego?
poparł to czynem
Faktycznie, zaczął !@#$%^&* koncert D:
Czemu teksty tego zioma nie dotykają problemów społecznych albo politycznych??
Nie masz racji:
[youtube]ASGr52B81UM[/youtube]
[youtube]jd31cid22EI[/youtube]
[youtube]UtfmqxVJDZ8[/youtube]
czy nie uważasz, że takie rapsy są nieszczere i skierowane do niewymagającego odbiorcy.
Właśnie odwrotnie. Żeby rozkminić zwrotkę to trzeba trochę pogłówkować - np. powiązać jakieś zdarzenia wychodzące ponad ramy "tu i teraz". Większość tego nie robi, bo nie chce im się myśleć. Wolą "lekkie rapy".
zwrotek sprzed roku dzisiaj nie jestem w stanie słuchać". mówi oczywiście o swoich zwrotkach ;)
Wiem, że mówi o swoich. Robi ciągły progress i jest to zrozumiałe. Ty pewnie też nie jesteś w stanie słuchać swoich bitów z (prawie) początków.
Do okoła dzieje się tyle ważnych rzeczy, a gość potrafi pisać tylko o tym jak to ma w planach zamach na rap i jak roz...doli
No i dobrze, o "ważnych rzeczach do okoła" "śpiewają" inni raperzy.
później ucieka ze sceny po byle zaczepce.
Już to tłumaczyłem.
Takie ziomy podszywają się pod rap, nie mają pojęcia czym jest kultura Hip Hopowa.
No faktycznie, wystarczy nie mówić ludziom, jak mają żyć i już się gubią :v

Te wolnestyle serio są średnie. Wiem to, ale ich nie słucham, to nie mam tego problemu.
Niekończąca się dyskusja..
... i nie skończy się, dopóki ludzie nie zaczną myśleć.

Na koniec zostawiam coś takiego:
[youtube]2UDjQjYPRQY[/youtube]
No i bonus namba tu:
[youtube]M6x66Kpz4UY[/youtube]
Awatar użytkownika
pietruh
Pad12
Posty: 2972
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:07

Nie no ędę proszę XD przestań wstawiać tych njuskuluf.
I najlepiej już skończcie temat. :D
We can play in the graveyard
Dream about joining in
Ende
Pad10
Posty: 1716
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:26

WSZYSTKIE BITY SĄ SAMPLOWANE ADAŚ.
Awatar użytkownika
MDFK
Pad4
Posty: 282
Rejestracja: 20 paź 2013, 20:19

JAK JA NIE LUBIE TEGO TYPA...
https://soundcloud.com/mdfk-3" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ODPOWIEDZ