Native instruments maschine mk1 pytania

Urządzenia Hybrydowe: NI MASCHINE, NOVATION CIRCUIT etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AdeRbeats
Pad2
Posty: 161
Rejestracja: 30 wrz 2015, 22:07

Siemka
Od jakiegoś czasu planuje przejście z mpc studio na machine mk1.
Stąd moje pytanie, czy ktoś ją tu ma?
Nie chciałbym wpakowac się w coś gorszego a z drugiej strony wiem, że zmiana dobrze mi zrobi. Budżet mam trochę ograniczony :/
Byłbym wdzięczny za każdy opis tego produktu :D
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

Ważne żeby ta mk1 miała soft w wersji 2.xx bo poniżej jak ma [1.8] to nie ma sensu się w nią pakować. Maschine według mnie fajne narzędzie. Miałem wersję mikro mk2 i teraz przesiadam się na wersję Jam. Jako że przewineło mi się przez moje brudne ręce parę modeli mpcetek [prócz nowych typu ren] to workflow ma bardzo podobny do MPC. Jesteś w stanie zrobić beat od a do z praktycznie na samym kontrolerze i z tego np. względu chce zaczać używać Maschine jako sekwencera midi dla sprzętowych syntezatorów / samplerów bo ma niesamowite możliwości jeżeli chodzi o tworzenie arpeggio. Fajnie się tnie sample, ma step sequencer i praktycznie wszystko czego potrzebujesz do robienia muzyki. Jeszcze jak masz pakiet komplete do tego to już kosmos totalny :D Obczaj sobie filmiki na temat maschine na http://www.musoneo.pl" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow oraz na kanale native instruments. Dużo ci wyjaśnią jak przebiega praca na Maschine ;)

[youtube]QYVQR-YdVJI[/youtube]
Awatar użytkownika
AdeRbeats
Pad2
Posty: 161
Rejestracja: 30 wrz 2015, 22:07

Te na kanale native już sprawdzilem, ale nie wiem czy jest sens inwestowania pieniędzy i sprzedaży moje empecetuni skoro praca wygląda podobnie :/
https://www.olx.pl/oferta/native-instru ... h5dIp.html
Zapytałem o wersję softa
Ogólnie co myślicie o tej historii z 4 letnia przerwą? :/
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

AdeRbeats pisze: ale nie wiem czy jest sens inwestowania pieniędzy i sprzedaży moje empecetuni skoro praca wygląda podobnie :/
Ja ci tego nie powiem :) Sa to o tyle podobne sprzęty że wybór między zostaniem przy twojej mpc a kupnem maschine może przesądzić drobnostka. Może lepiej kup sobie syntezator?
Awatar użytkownika
AdeRbeats
Pad2
Posty: 161
Rejestracja: 30 wrz 2015, 22:07

DirtyDrumzStudio pisze:
AdeRbeats pisze: ale nie wiem czy jest sens inwestowania pieniędzy i sprzedaży moje empecetuni skoro praca wygląda podobnie :/
Ja ci tego nie powiem :) Sa to o tyle podobne sprzęty że wybór między zostaniem przy twojej mpc a kupnem maschine może przesądzić drobnostka. Może lepiej kup sobie syntezator?
Problem w tym, że nie chce syntezatora a klawiature midi już mam :/
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

To tak jak mówiłem musisz sam dojść do odpowiednich wniosków. Najlepiej gdybys stestował maschine w jakimś sklepie bądz u znajomego badz osoby ktora ma maschine w twoim miescie ;)
Awatar użytkownika
AdeRbeats
Pad2
Posty: 161
Rejestracja: 30 wrz 2015, 22:07

DirtyDrumzStudio pisze:To tak jak mówiłem musisz sam dojść do odpowiednich wniosków. Najlepiej gdybys stestował maschine w jakimś sklepie bądz u znajomego badz osoby ktora ma maschine w twoim miescie ;)
Tu pojawia się kolejny problem... Mieszkam na zadupiu, najbliżej mam do Kielc i nie znam nikogo z maschine :/
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

wszystko tak jak DD juz napisał ale nie byłbym sobą jak bym się do czegoś nie....heheheh ;)
obydwa systemy nie są do siebie aż tak bardzo podobne żeby przesądziła drobnostka ponieważ fundamentalne założenia ich sekwencerów są na dwóch różnych biegunach gdzie MP jest po tej standardowej "liniowej" stronie a Msch po stronie grooveboxów czyli wszystko oparte na patternach, krótkich loopach które później składasz w całość i jeżeli wystarczy ci samozaparcia to exportujesz do innego dawa w celu dalszej obróbki. Ja osobiście lubię porównywać msch do apple'a w swiecie audio - niby kazda opcja pod ręką, niby wszystko ładnie i cacy dostępne, a im głębiej w las tym więcej frustracji, nieprzemyślanych opcji, niepoprawionych bug'ów i dodatków które nie wnoszą nic oprócz poszerzenia możliwości w wyciąganiu od ciebie dodatkowej kasy.

Na twoim miejscu zostałbym teraz z MP - zwłaszcza że można by powiedzieć że MPC OS 2.0 w zasadzie już jest (płatny :/) ale jest tak wzbogacony i zmieniony że bije na głowę maschine na każdym polu - no może oprócz dołączonych dźwięków (bo NI ma cały dział developerów od tego).
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
AdeRbeats
Pad2
Posty: 161
Rejestracja: 30 wrz 2015, 22:07

Nawet nie zwróciłem uwagi na tą 2 :O
Może zainwestuje, kto wie, ale dziękuję TTP ... Zostanę jeszcze przy mpc :D
99$....cenia się :/
Ktoś jeszcze mówi że 400$
Maja rozmach
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

totepady pisze:obydwa systemy nie są do siebie aż tak bardzo podobne żeby przesądziła drobnostka ponieważ fundamentalne założenia ich sekwencerów są na dwóch różnych biegunach gdzie MP jest po tej standardowej "liniowej" stronie a Msch po stronie grooveboxów czyli wszystko oparte na patternach, krótkich loopach które później składasz w całość i jeżeli wystarczy ci samozaparcia to exportujesz do innego dawa w celu dalszej obróbki.
Najnowsza wersja softu maschine zmienia właśnie maschine w kierunku owej "liniowosci" o ktorej piszesz :)
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

wiem,
mam 2.55 betę od v. R2 - czyli juz jakieś 7 inkarnacji :D :D :D.
Problem jest taki że NI nie wypuściło jeszcze tej wersji oficjalnie, ten update który pojawił ci się w Native Access miał być uploadowany do centercode'a a nie dla publiki a że jest to w zasadzie wersja beta to po zaznaczeniu opcji włączenia song mode'a i zapisaniu projektu w zasadzie tracisz kompatybilność z innymi wersjami a twój projekt stanie się bezużyteczny bo utknie "zawieszony" w tym trybie. Jak zapewne zauważyłeś nie za każdym razem wszystkie clipy mają korelacje to odpowiednich patternów w drugim trybie (bug). Taki tam oooopsik :D :D :D
Dzisiaj albo jutro powinien wpaść hotfix który usunie tymczasowo opcję song mode'a :/
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Specter
Pad1
Posty: 42
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:09

totepady pisze: Na twoim miejscu zostałbym teraz z MP - zwłaszcza że można by powiedzieć że MPC OS 2.0 w zasadzie już jest (płatny :/) ale jest tak wzbogacony i zmieniony że bije na głowę maschine na każdym polu - no może oprócz dołączonych dźwięków (bo NI ma cały dział developerów od tego).
Coś przegapiłem, jest już? Aż sprawdziłem ale nie widzę - zapowiadają od roku że "już tuż tuż i za rogiem i będzie z tego DAW" ale ciągle ani widu ani słychu i żadnych newsów na ten temat... choćby nawet wstępnej listy zmian czy innych feature'ów oprócz wprowadzenia audio tracków. A MPC Ren dalej nie współpracuje ze Sierrą 10.12 i do Softu 1.9 też aktualizacji dłuższy czas już nie było.
(chociaż prawdę powiedziawszy rozwój Maschine stoi w miejscu jeszcze dłużej i ze 2 czy 3 lata nie było już żadnego liczącego się update'a oprócz pojedynczych bugfixów)

Tak czy inaczej zgadzam się, zostań z MPC jeszcze ze 2-3 miesiące i czekaj na premierę MPC Software 2.0 - może jednak będziesz żałował ;) a jest szansa, że ceny/popyt skoczą i łatwiej sprzedasz, Maschine będzie stało w miejscu na pewno jeszcze przez dłuższy czas bo Jam.
Awatar użytkownika
AdeRbeats
Pad2
Posty: 161
Rejestracja: 30 wrz 2015, 22:07

Specter pisze:
totepady pisze: Na twoim miejscu zostałbym teraz z MP - zwłaszcza że można by powiedzieć że MPC OS 2.0 w zasadzie już jest (płatny :/) ale jest tak wzbogacony i zmieniony że bije na głowę maschine na każdym polu - no może oprócz dołączonych dźwięków (bo NI ma cały dział developerów od tego).
Coś przegapiłem, jest już? Aż sprawdziłem ale nie widzę - zapowiadają od roku że "już tuż tuż i za rogiem i będzie z tego DAW" ale ciągle ani widu ani słychu i żadnych newsów na ten temat... choćby nawet wstępnej listy zmian czy innych feature'ów oprócz wprowadzenia audio tracków. A MPC Ren dalej nie współpracuje ze Sierrą 10.12 i do Softu 1.9 też aktualizacji dłuższy czas już nie było.
(chociaż prawdę powiedziawszy rozwój Maschine stoi w miejscu jeszcze dłużej i ze 2 czy 3 lata nie było już żadnego liczącego się update'a oprócz pojedynczych bugfixów)

Tak czy inaczej zgadzam się, zostań z MPC jeszcze ze 2-3 miesiące i czekaj na premierę MPC Software 2.0 - może jednak będziesz żałował ;) a jest szansa, że ceny/popyt skoczą i łatwiej sprzedasz, Maschine będzie stało w miejscu na pewno jeszcze przez dłuższy czas bo Jam.
Dzięki Panowie za rady :D 5!
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

Specter pisze: ...ciągle ani widu ani słychu i żadnych newsów na ten temat... choćby nawet wstępnej listy zmian czy innych feature'ów oprócz wprowadzenia audio tracków. A MPC Ren dalej nie współpracuje ze Sierrą 10.12 i do Softu 1.9 też aktualizacji dłuższy czas już nie było.
.
Obrazek

winter NAMM, a co do softu to internal beta testy juz są :)
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
AdeRbeats
Pad2
Posty: 161
Rejestracja: 30 wrz 2015, 22:07

Oooo Tu kurde, co to za mpc :O
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

Obrazek

:D :D :D
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
AdeRbeats
Pad2
Posty: 161
Rejestracja: 30 wrz 2015, 22:07

Renia z większym ekranem [emoji14]
Wiadomo coś o niej? :)
Awatar użytkownika
pietruh
Pad12
Posty: 2972
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:07

Toż to ren z tabletem XDD
We can play in the graveyard
Dream about joining in
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

nie bede wykolejał wątku którego tytułem jest Maschine więc odsyłam do turbo spamownika gdzie jest cała dokumentacja dot. nowych mp. można sobie ściągnąć, poczytać i wyciągnąć swoje wnioski. ;)
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
ODPOWIEDZ