Długość dźwięku PAD (MPD 26)

Nie trzeba wyjaśnać
ODPOWIEDZ
Salvador
Padawan
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:17

Siema, to mój pierwszy post, ale forum śledzę od dobrych kilku lat. Szybkie pytanie, ponieważ od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem MPD 26.

DAW to FL Studio i dodam, że działam w nim od dobrych kilku lat, więc soft znam dobrze, ale teraz muszę się nauczyć obsługi zewnętrznego kontrolera, który miał ułatwić pracę, ale po kilku godzinach zabawy nim i kilkunastu godzinach spędzonych na czytaniu/oglądaniu tutoriali mam mieszane uczucia.

Po przypisaniu pociętych sampli do padów muszę "trzymać PAD", żeby odtwarzał się dźwięk - tzn. w zależności jak długo trzymam, tak długo trwa melodia, a nie wiem jak mogę ustawić, żeby po walnięciu w pada sampel był odtwarzany do momentu naciśnięcia kolejnego (lub tego samego) PADa. Mam nadzieję, że jasno opisałem mój problem, proszę o pomoc.
Domyślam się, że chodzi o te opcje cut out, itp, ale nie potrafię odpowiednio tego ustawić.

Działam na EDISONIE lub SLICEX, a później symuluję w FPD.
I tutaj może też zapytam o podpowiedź czy robię to dobrze, czy np. lepiej kleić wszystko w pianoroll'u bezpośrednio z SlicEX, pomijając FPD? Ale wtedy nie mam możliwości ustawień parametrów próbki (barwy, itd).

Z góry dzięki za pomoc - mam jeszcze jeden post dot. samego urządzenia i pierwszych wrażeń! Pjona!
Awatar użytkownika
MadBullBeats
Pad6
Posty: 722
Rejestracja: 10 cze 2014, 16:38

" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
MadBullBeats
Pad6
Posty: 722
Rejestracja: 10 cze 2014, 16:38

" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Po 12 minucie tam w tych ustawieniach się pobaw w FL Studio
Awatar użytkownika
MadBullBeats
Pad6
Posty: 722
Rejestracja: 10 cze 2014, 16:38

Znajdz wątek na forum PROBLEM Z SAMPLAMI W FPC utworzony przez BKND tam trafisz na właściwy trop
ODPOWIEDZ