Dr. Rhythm DR-770

Dział poświęcony jednemu z najpopularniejszych DAWów.
ODPOWIEDZ
MrFunky
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 12:00

Witam
Jestem absolutnie świeżakiem jeśli chodzi o produkcje muzyki, kupiłem sobie taką maszynke imitującą perkusje mianowicie jest to Dr. Rhythm dr-770. Może miał ją ktoś z was kiedyś ? A jeśli nie to może będziecie potrafili mi pomóc.
Ma ona wejście i wyjście midi i moje pytanie jest takie co potrzebuje żeby bawić się nią w fl studio, czy wystarczy sam kabel midi-usb czy potrzebuje coś jeszcze?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Specter
Pad1
Posty: 42
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:09

To zależy czy chcesz nagrywać midi czy audio. Z tego co widzę ten BOSS ma wbudowany bank dźwięków, więc masz kilka możliwości. W dużym uproszczeniu:

1) Olewasz kable midi, podłączasz zwykłym jackiem 6,3 wyjście OUT do wejścia na interfejsie audio (tudzież dwoma stereo na dwa kanały) i nagrywasz do FL jako sygnał audio - czyli zapisujesz dźwięk. Możesz to od razu przetwarzać i np. eksportować do mp3, albo słuchać nawet po wyłączeniu i odpięciu sprzętu.
2) Podpinasz MIDI IN i MIDI OUT dwoma kablami midi 5 din do odwrotnie MIDI OUT i MIDI IN w interfejsie midi (jest w wielu interfejsach audio), nagrywasz wtedy nuty midi, które możesz dowolnie edytować i przesuwać albo wprowadzać z innego kontrolera czy nawet klawiatury - i przypisujesz sygnał do DR-770, czyli nuty te odtwarzają dźwięki ze środka maszynki. Masz pełne możliwości edycji, zmieniania tempa i edycji dowolnych danych zapisanej sekwencji, w dodatku możesz po nagraniu partii zmienić brzmienia i dopasować sobie np najbardziej pasującą stopę, ale musi być wtedy cały czas podłączony kabel i nie odsłuchasz tego inaczej póki nie skonwertujesz midi do audio.
3) Olewasz bank brzmień z tego urządzenia i pojedynczym kablem MIDI OUT w BOSSie do MIDI IN w interfejsie odpalasz sample w FL czy sterujesz jakąś wtyczką. Ale możesz mieć mocno ograniczone możliwości mapowania midi, musisz poczytać manual.

Chińskie złomy typu kable MIDI do USB bym generalnie olał, trudno to będzie logicznie pospinać i zmusić do działania, a nawet gdyby się udało to ani stabilnie ani responsywnie nie będzie.
MrFunky
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 12:00

Dzięki, czyli potrzebuje interfejsu audio i kable do tego?
Może polecisz od razu jakiś?
Specter
Pad1
Posty: 42
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:09

Najbardziej oczywistym wyborem jest Focusrite Scarlett, w niższym budżecie jest to jeden z najlepszych wyborów - 2i4 załatwia Ci jednocześnie audio i midi i daje duże możliwości dowolnego poustawiania odsłuchów/nagrania.

Ja osobiście polecam sprzęty PreSonusa, mają kapitalny stosunek ceny do jakości - podstawowy model to Audiobox, daje Ci generalnie takie same możliwości jak 2i4.
MrFunky
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 12:00

Dzięki wielkie za pomoc ;)
5! ode mnie!
DjLiteraC
Padawan
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2015, 16:43

Witam. Dr Rhythm DR 770 to w mojej opini maszyna perkusyjna a nie kontroler czy sampler. To znaczy że nie można sterować z niego dziwiekami na komputerze czy innym samplerze poprzez midi a midi w tym że sprzecie służy do kontaktu sprzętu z komputerem czy innym systemem bo nie było jeszcze wtedy USB. Jęśli wprowadzam się w błaś to Sorry polecam jakiś typowy kontroler jak Lpk czy Mpd ale coś innej firmy. Jeśli chcesz korzystać typowo z funkcji Fl studio to Dr Rythm nie będzie dawał feelingu bo ma pady tylko do wypusczania próbek bez fillengu jak Mpc czy czułość i nateżenie dziweku na dotyk jak doprawianie potrawy. Na przyszłość jeśli nie jesteś pewien czegoś pisz na forum albo dzwoń lub pisz do Sklepu tam są odpowiednie osoby. Też ostatnio miałem problem z kablem zamówiłem wyczuli mnie bo jeszcze zamawiałem dwie inne rzeczy i co się okazło nie byłbym zadowlony z zakupu kabla. Fl studio daje wielkie możliwośći nawet bez kontrolera Ja dłużo czasu spedziłem z damym FLem i myszką i pozwala rozwinać patenty rytmiczne, harmoniek i inne Elementy dzieła muzycznego bo to bardzo ważne już na samym początku kreowania brzmienia. God BleeSSSss Zajawa jest narodził się Błysk Zły czar prySł.
<<<--)__----<{(=IIII (:...:) ////:( //.Dj Litera C.// )://// (:....:) IIII=)}>----__(-->>>
MrFunky
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2015, 12:00

Dzięki DjLiteraC
Akurat maszynka ma czułość na siłe uderzenia w pady jak w mpc, mam zamiar korzystać z banku brzmień dr-770 ponieważ jakość próbek jest o niebo lepsza niż te które są dostępne w FL-studio i dużo bardziej przypomina perkusje na żywo..
Zamawiam interfejs audio i lecimy!
DjLiteraC
Padawan
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2015, 16:43

Siemanko Elagancko. Trzymaj się. Do Fl można też wygrywać próbki wystarczy wgrać je do Odpowieniego folderu w Program File gdzie siedzi FL albo teraz tak wykniłem wrzucając przez edisona. Ja na początku skupiłem się na kolekcji brzmień perkusji. Brejki i Synteza. Bazuje na próbkach emnnualowanych z maszyny, obrobionych opowienio brzmieniowo i samplowaniu brejków też po Filtracji i obróbce. Może to coś zainpriruje. Jedziesz...!! Pozdrawiam
<<<--)__----<{(=IIII (:...:) ////:( //.Dj Litera C.// )://// (:....:) IIII=)}>----__(-->>>
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

#JPRDL - bez odbioru...
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
Awatar użytkownika
OBRcws
Pad7
Posty: 894
Rejestracja: 04 lis 2013, 14:26

totepady pisze:#JPRDL - bez odbioru...
Snap!
https://www.facebook.com/centrumwolnegostylu" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
https://www.facebook.com/obr.cws" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
https://soundcloud.com/obr-1" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
ODPOWIEDZ