Numark TT500 + MPC 5000

Opinie i pomoc w obsłudze MPC5000.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Molester
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 19 paź 2013, 22:16

Witam!

Oto mój problem: nie wiem jak zgrać sampel z gramofonu bezpośrednio na mpc 5000. Czy jest to możliwe? I czy niezbędny jest do tego wzmacniacz/mikser/cokolwiek?

Pytam ponieważ whiterabbit napisał mi w jednym z wątków następujące słowa:
whiterabbit pisze:Gramofon jest OK, ma mocny silnik, szybko łapie właściwe obroty.
W 5000 masz wejście phono i uziemienie, także i bez miksera da radę.. mikser przydałby się do cutów, ewentualnie EQ. Poza tym to możesz jeszcze między gramofonem a samplerem zapiąć tyle urządzeń uzdatniających tego sampla że pała mięknie podstawowo to wzmacniacz, korektor, kompresor.. albo np. delay, no ale to masz nawet na 5000, tyle że cyfrowe.
Ok! Podobno da się w takim razie! Tylko czy jest ktoś w stanie zobrazować mi jak to zrobić krok po kroku. Zdaję sobie sprawę z tego, że moja wiedza w tym temacie jest żenujące i chcę to jak najszybciej zmienić.
Awatar użytkownika
whiterabbit
Pad1
Posty: 94
Rejestracja: 28 wrz 2013, 20:34

Coż nawet na oczy nie widziałem mpc 5000 ale podłączasz gramofon (nie wiem może jest tam przełącznik phono/line z tyłu a może nie, jak gramofon to na phono) wciskasz mode + pad4, input zmieniasz na phono.

Szczerze, ktoś inny mógłby Ci to powiedzieć, ale weź instukcję i naucz się obsługi, bo to o co pytasz to jest promil tego co musisz wiedzieć żeby bit zrobić.
https://soundcloud.com/follow-the-white-rabbit-1" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
Molester
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 19 paź 2013, 22:16

Ja chcę się jedynie dowiedzieć jak podłączyć gramofon do mpc tak aby móc zgrać sampel z winyla bezpośrednio na mpc, nic poza tym mnie nie interesuje. Cięcie sampla, wystukanie bębnów i sklejenie tego w całość ogarniam ;) bo mam w mpc wejście na CD... ale nie oszukujmy się to nie jest ten klimat.

Dzięki whiterabbit. Jak wrócę na kwadrat to od razu sprawdzę, czy działa tak jak mi poleciłeś.
Awatar użytkownika
whiterabbit
Pad1
Posty: 94
Rejestracja: 28 wrz 2013, 20:34

ah nie załapałem ocb, no masz wejscie phono z tyłu mpc i śrubkę GND do przykręcenia uziemienia, potem jak wyżej^^
https://soundcloud.com/follow-the-white-rabbit-1" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Awatar użytkownika
Molester
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 19 paź 2013, 22:16

Dostosowałem się do Twoich zaleceń. Niby wszystko git, zgrałem sampel.

Niby git, bo w instrukcji od mpc mam napisane, że jak podpiąłem pod phono in to powinienem [mode ^ pad4] w opcji nagrywania, tam gdzie jest input ustawić: PHONO. A ja tego nie mam! Nie wiem dlaczego. Mam ANALOG, DIGITAL itd. itd. a PHONO nie ma. Wiecie czym to może być spowodowane?
Nagrałem sampel na analogu, ale nie mogę słuchać tego co nagrywam. Tylko dopiero jak się nagra to mogę odsłuchać już nagranego sampla, a w momencie nagrywania nie... Także jak mam podłączony gramofon do MPC to go nie słyszę. Nagrywać mogę w ciemno.
Awatar użytkownika
bizon
Moderator
Posty: 839
Rejestracja: 08 sty 2013, 20:06

Siema. Na ekranie, ktory Ci sie pokaze po wcisnieciu MODE+PAD4 ustaw opcje ANALOG i tak sampluj. Nie ma opcji PHONO.
Nie mozesz sluchac tego co nagrywasz, bo prawdopodobnie opcje MONITOR masz na OFF. Ustaw ja na ON i powinno byc sluchac wszystko w czasie rzeczywistym.
ODPOWIEDZ