MikroKorg+MPC2000XL

Wszystko na temat legendarnych MPC2000 i MPC2000xl.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
McBabcia
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2018, 22:07

Siemanko. Mam pytanko odnoście setupu Mikrokorg+MPC2000XL. Otóż czy jest opcja żeby podpiąć ów syntezator do mpcetki za pomoca MIDI i We/Wyjsc audio w ten sposób żeby nagrywać na mpc(nie w trybie sample) tyko w czasie rzeczywistym dzwięk pochodzący z syntezatora ? jestem świeżakiem więc proszę o wyrozumiałość.
Earthman
Pad1
Posty: 46
Rejestracja: 07 lis 2015, 11:05

mozna nagrac komunikaty midi na kazdym tracku, przestaw z programu na midi i bedzie nagrywalo nutki, a odtwarzac bedzie je juz z outputu korga
Awatar użytkownika
McBabcia
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2018, 22:07

A mozesz mi dac jakies wskazowki co do ustawien midi w mpc ? Bo szczerze mowiac instrukcja zbyt wiele nie mowi o ustawieniach. Podpinam MPC z mikrokorgiem w „handshake”, i teraz jak mam ustawic wejscie i wyjscie w mpc ?:p
Awatar użytkownika
McBabcia
Padawan
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2018, 22:07

Ok, problem rozwiazany. Wystarczylo zmienic w mpc MMC sync na on w wejściu i wyjściu. Aczkolwiek mam jeszcze pytanko czy moge uzywac tylko jednego presetu z mikrokorga czy jest jakis sposob zeby nagrac najpierw pattern z jednego presetu a potem myk zmieniam na np jakis chorek i nagrywam kolejny pattern przez midi i beda odtwarzane jednoczesnie na mpc wraz z pierwszym ? Z gory dziekuje !
Earthman
Pad1
Posty: 46
Rejestracja: 07 lis 2015, 11:05

polecam dokupic s2000 i transportowac zsamplowane probki z korga do AKAI z takim samym przetwornikiem co mpc 2k (nie bedzie roznicy w brzmieniu)
Earthman
Pad1
Posty: 46
Rejestracja: 07 lis 2015, 11:05

i dzieki temu beda inne brzmienia, z presetami to moze byc problem zeby zmieniac brzmienia w korgu z poziomu mpc
DirtyDrumzStudio
Moderator
Posty: 828
Rejestracja: 26 mar 2014, 09:24

Earthman pisze:polecam dokupic s2000 i transportowac zsamplowane probki z korga do AKAI z takim samym przetwornikiem co mpc 2k (nie bedzie roznicy w brzmieniu)
Tylko po co kolejny grat jak rownie dobrze moze trzymac próbki na mpc?
ODPOWIEDZ