Keyboard -> MPD226 -> PC

Nie trzeba wyjaśnać
ODPOWIEDZ
shakinbacon
Padawan
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:12

Hej!
Mam pytanie - w jaki sposób przesłać sygnał z keyboarda (CASIO CTK-551) do PC za pośrednictwem MPD226? Myślałem, że będę w stanie odebrać w FL studio sygnał z takiej struktury:

Keyboard -> (kabel DIN5-jack) -> MPD226 -> (kabel USB) -> PC

Niestety FL Studio odbiera sygnał tylko od MPD226. Prawdopodobnie coś źle skonfigurowałem albo fizycznie taka struktura jest błędna. Wydaje mi się, że gdybym podpiął Keyboard bezpośrednio do kompa przez MIDI USB to sygnał dotarłby do PC, ale ciekaw jestem czy da się zrobić to za pośrednictwem MPD226.

Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

albo masz źle ustawiony kanał midi w keybopardzie albo coś źle skonfigurowałes bo MPD spokojnie przesyła zewnętrzne midi do kompa...
wrzuć screena z FL'a bo tak to ciężko ogarnąć.
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
shakinbacon
Padawan
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:12

Na keyboardzie mam ustawiony Channel 1. Poniżej screen z FL studio.
A w jaki sposób skonfigurować samego MPD? Bo w keyboardzie z tego co widzę jedyne co mogę zrobić to wybrać kanał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
DonPadzior
Admin
Posty: 2099
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:00

a na pewno wszystko poprawnie podpiąłeś ?
casio MIDI OUT ---> mpd MIDI IN ?
w FL'u wszystkie trzy porty MIDI IN (MPD226) masz aktywne ? jeśli nie, to je aktywuj - nie pamiętam który odpowiada za hardware'owe wejście w kontrolerze (chyba 2), pamiętam tylko że pozostałe dwa to są wirtualne porty ale nic nie zaszkodzi aktywować wszystkich trzech, najwyżej później będziesz wyłączał je po kolei :D

W ustawieniach globalnych MPD (edit) zmień kanał MIDI na common - to będzie wysyłać dane na wszystkich kanałach.
I suppose it is tempting, if the only tool you have is a hammer, to treat everything if it were a nail.
shakinbacon
Padawan
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:12

Wszystko jest podpięte tak jak mówisz. W FL wszystkie porty są aktywne. W MPD nie ma w global ustawienia MIDI channel na common- są tylko A1-A16, B1-B16. Więc skoro ustawiłem keyboard na channel 1 to MIDI próbowałem na A1 lub B1 - żaden z nich nie działa (zresztą sprawdziłem wszystkie 32 i nic nie chwyta)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
shakinbacon
Padawan
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:12

Udało się to ogarnąć. Wcześniej próbowałem podłączyć keyboard do MPD jednym kablem DIN5-jack. Teraz użyłem przejściówki dołączonej do MPD czyli połączenie z keyboarda do MPD idzie dwoma kablami (DIN5-DIN5)-(port DIN5-jack).
Thanks anyway
ODPOWIEDZ