Zła rejestracja wystukanego na padach loopu

Czyli wszystko co do MPC, a nie pasuje do powyższych działów lub pasuje do kilku na raz.
ODPOWIEDZ
bruce222
Padawan
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2022, 08:37

Witam,nigdzie w google nie potrafilem znalezc odpowiedzi na mój problem,otóż podczas np. Wystukiwania beatu na padach pętla zaczyna automatycznie się odtwarzać,okazuję się,że dzwięki są nie dokładbie w tych miejscach gdzie powinny byc,czyli tam gdzie uderzyłem w pad.są jakby lekko poprzesuwane w rózne strony co przy odtworzeniu daje nie rytmiczny chaos.poprostu zapis różni się od momentów,które uderzałem w pady.Jest to najczęściej na ścieżce DRUM co daje straszny efekt i trzeba potem myszką ustawiać dzwięki dokladnie tam gdzie mialy byc zapisane.Jesli chodzi o inne sciezki melodycznie itd to zazwyczaj jest ok,ale czasem tez jest przeklamanie.Bardzo prosze o pomoc.

Komp lenovo,i3,4gb ram

Akai mini mpk3
Awatar użytkownika
bizon
Moderator
Posty: 839
Rejestracja: 08 sty 2013, 20:06

Z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że pracujesz na jakimś DAW'ie. Popatrz na ustawienia kwantyzacji (TIMING CORRECT).
Możesz ją całkowicie wyłączyć, wtedy tak jak wystukasz, tak będzie nagrane. Wzaleznosci jakie patterny grasz tak powinieneś też ustawiać kwantyzację.

Spróbuj takich ustawień:
Stopa - 1/32T
Werbel - 1/4
Hihat - 1/8

Jeśli dalej będzie coś nie tak to znaczy, że masz za małą wartość kwantyzacji do drum patternu i ją po prostu zwiększaj.
bruce222
Padawan
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2022, 08:37

Krótko posiadam ten sprzęt i jakieś szczegółowe ustawienia to dla mnie na razie grubsza misja 😉 ale wyłączyłem całk8em Time Correct i teraz jest idealnie 🙂 Dzięki bizon 👍
Awatar użytkownika
bizon
Moderator
Posty: 839
Rejestracja: 08 sty 2013, 20:06

Granie bez timming correct jest bardzo fajne, bo wtedy w 100% masz swój rytm, ale zagłębiając się bardziej w kwantyzację można uzyskać bardzo fajny groove.

Nie ma za co Bruce. Działaj tam!
ODPOWIEDZ